احمد امیری: تکرار اندیشه‌ گذشتگان آسیب‌ شعر امروز ما است

آبادان , مصاحبه ها , مصاحبه های ادبی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۵/۰۴ دیدگاه‌ها برای احمد امیری: تکرار اندیشه‌ گذشتگان آسیب‌ شعر امروز ما است بسته هستند   60 بازدید

اندازه فونت    
احمد امیری: تکرار اندیشه‌ گذشتگان آسیب‌ شعر امروز ما است

به باور یک شاعر؛ ضعف فکری در شعر امروز ما زیاد است به طوری که دهه ۸۰ اوج رخوت در شعر بود.

احمد امیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در خوزستان بیان کرد: از بین رفتن محوریت و به وجود آمدن خود کام‌هایی در شعر باعث به وجود آمدن رخوت در آن شده‌ است.

وی افزود: برخی برای خودشان سبک ایجاد کرده و به یک خودباوری بی‌جا در این زمینه رسیده‌اند. در واقع آنها سعی می‌کنند کار نیما یوشیج را تکرار کنند که البته این تکرار نادرست است.

او خاطرنشان کرد: نیما زمانی دست به تغییر زد که واقعا نیاز بود اما شاعران امروز به نیاز فکر نمی‌کنند بلکه به شهرتی که ممکن است این تغییر برای آن‌ها به دنبال داشته باشد توجه می‌کنند. این تغییر باعث بر هم خوردن شکل ساختاری شعر نو و سپید شده است.

امیری توضیح داد: به دلیل فعال نبودن چهره‌های ادبی امروز رخوت و گسستگی در شعر در ۲ سال اخیر بیشتر شده است. هر چه تحولات اجتماعی ما در جامعه بیشتر باشد به دنبال آن شعرها نیز باید بیشتر شود.

وی ادامه داد: تحولات سیاسی و اجتماعی بستر مناسبی برای فعالیت شاعران ایجاد می‌کند زیرا شاعر نیاز به انگیزه جدید برای سرودن شعر دارد تا اندیشه‌های گذشتگان را تکرار نکند. تکرار اندیشه‌های گذشتگان آسیب‌های شعری ما است.

 

 

 

منبع: ایسنا

 

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، شاعر، نویسنده،

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه