غفلت چندین ساله از بناهای تاریخی آبادان

آبادان , مصاحبه ها , مصاحبه های فرهنگی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۴/۰۶ دیدگاه‌ها برای غفلت چندین ساله از بناهای تاریخی آبادان بسته هستند   88 بازدید

اندازه فونت    
غفلت چندین ساله از بناهای تاریخی آبادان

یک دوستدار میراث فرهنگی گفت: آثار و خانه‌های تاریخی متعدد این شهرستان فرصت‌های زیادی برای جذب گردشگر و توسعه این صنعت در شهرستان به وجود آورده است اما متاسفانه سال‌های سال است که آثار تاریخی مورد غفلت واقع شده‌اند.

احمد امیری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه آثار و بناهای تاریخی آبادان به رسیدگی و توجه بیشتر نیاز دارند، افزود: شمار زیادی از آثار و بناهای تاریخی شهرستان آبادان نیاز به رسیدگی و مرمت دارند اما برای آن‌ها تاکنون اقدام مناسبی انجام نشده است.

او با اشاره به وجود مناطق و آثار باستانی باارزش در شهرستان آبادان نیز خاطرنشان کرد: وجود این آثار تاریخی ارزشمند است که سبب شده این منطقه برای توسعه هر چه بیشتر گردشگری بسیار مستعد باشد.

این دوستدار میراث فرهنگی ادامه داد: متاسفانه این فرصت‌ها و پتانسیل‌ها مورد توجه مسؤولان ذی‌ربط قرار نگرفته و برای مرمت اساسی آثار و بناهای تاریخی متعدد این شهرستان تاکنون گام موثری برداشته نشده است‌.

وی تصریح کرد: تاکنون اقدام رضایت‌بخشی در زمینه احیا و مرمت و حفاظت آثار تاریخی متعدد این شهرستان از جمله خانه‌های تاریخی انجام نشده است‌.

امیری گفت: البته ما به محدوده‌های اعتباری واقف هستیم اما استمرار بی‌توجهی به این بخش موجب گلایه و انتقاد است.

 

 

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، شاعر، نویسنده

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه