استفاده از ظرفیت‌های ویژه مسجد رنگونی‌ها برای توسعه گردشگری

آبادان , مصاحبه های فرهنگی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۴/۰۲ دیدگاه‌ها برای استفاده از ظرفیت‌های ویژه مسجد رنگونی‌ها برای توسعه گردشگری بسته هستند   69 بازدید

اندازه فونت    
استفاده از ظرفیت‌های ویژه مسجد رنگونی‌ها برای توسعه گردشگری

یک دوستدار میراث فرهنگی معتقد است: تبدیل مسجد رنگونی‌ها به موزه یا مکان فرهنگی و گردشگری ظرفیت ویژه‌ای برای توسعه گردشگری شهرستان آبادان و اقدامی موثر برای احیا و حفظ اصالت این بنای تاریخی محسوب می‌شود.

احمد امیری در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر احیای این بنای تاریخی با کاربری مناسب گفت: هرچند این بنای تاریخی به صورت مستمر مرمت می‌شود؛ آنچه بعد از مرمت اهمیت دارد این است که ساماندهی و تبدیل مسجد رنگونی‌ها به موزه ضمن احیای این اثر تاریخی به نگهداری آن برای نسل‌های آینده کمک می‌کند.

او خاطرنشان کرد: مسجد رنگونی‌ها از بناهای تاریخی شاخص شهرستان آبادان است که متاسفانه تاکنون این جاذبه گردشگری به صورت مطلوب به مردم و گردشگران معرفی نشده است.

این دوستدار میراث‌ فرهنگی افزود: حفظ، ساماندهی و کاربری مناسب بناهای تاریخی آبادان زمینه‌ساز توسعه هر چه بیشتر صنعت گردشگری است.

وی متذکر شد: راه‌اندازی موزه و احیای این اثر تاریخی و همچنین توسعه زیرساخت‌های گردشگری باید جزو اولویت‌های کاری مسؤولان ذی‌ربط باشد.

امیری تاکید کرد: باید به چشم‌اندازهای آینده حوزه میراث فرهنگی شهرستان آبادان نگاه جدیدتری بیندازیم تا برنامه‌ریزی‌ها به سمت و سویی برود که در این بناهای تاریخی‌ـ‌فرهنگی شاهد تحولی بزرگ باشیم.

او ابراز امیدواری کرد: شرایطی فراهم شود تا بناهای تاریخی شهرستان با همکاری و تعامل میان مسئولان ذی‌ربط به سمت احیا و بهره‌برداری مناسب حرکت کنند.

 

 

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، شاعر، نویسنده

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه