احمدامیری : مسئولان با عملکرد نادرست هنرمندان را منزوی می‌کنند

آبادان , خبرهای وِیژه , فرهنگی , مصاحبه های فرهنگی تاریخ انتشار: ۰۲/۰۲/۱۸ دیدگاه‌ها برای احمدامیری : مسئولان با عملکرد نادرست هنرمندان را منزوی می‌کنند بسته هستند   126 بازدید

اندازه فونت    
احمدامیری : مسئولان با عملکرد نادرست هنرمندان را منزوی می‌کنند

احمدامیری، یک نویسنده و منتقد ادبی می‌گوید بی‌توجهی به شایسته‌سالاری در توزیع امکانات و فرصت‌های شغلی و سپردن کارهای فرهنگی و هنری به افرادی که شرایط لازم برای انجام امور فرهنگی را ندارند منجر به حاشیه‌نشین شدن و یاس هنرمندان و افراد قابل و کارآمد شده و به یکی از مهمترین چالش‌های حوزه فرهنگ و هنر نیز تبدیل شده است.

احمد امیری با بیان اینکه تداوم ضعف در مدیریت فرهنگی ـ هنری آسیبی جدی برای هنرمندان خواهد داشت، اظهار کرد: عملکرد نادرست مسؤولان ذی‌ربط هنرمندان را منزوی می‌کند و این مایوس کردن افراد هنرمند به قطع ضربه فرهنگی جبران‌ناپذیری در آینده برای جامعه خواهد داشت.

وی معتقد است: تغییر و تحول فرهنگی و هنری تنها با تغییر نوع نگرش و روش‌ها در حوزه مدیریت ممکن خواهد بود.

او با بیان اینکه فرهنگ با توجه به زیست‌بوم استان‌ها باید تعریف شود توضیح داد: تا به خوبی بتوان تاثیرات این حوزه برای حل چالش‌های مهم مشاهده شود و مردم جامعه نیز با استفاده از فرهنگ و هنر در حل چالش‌ها مشارکت کنند، بنابراین نباید از مدیریت صحیح هنری در جامعه غافل شویم.

امیری با تاکید بر اینکه ارتباط با هنرمند و فعال فرهنگی آدم خود را می‌طلبد و تخصص می‌خواهد افزود: تنها با داشتن برنامه‌ای جامع و مدیریت افراد دارای تحصیلات فرهنگی و هنری شاهد تغییرات اساسی در حوزه فرهنگ و هنر خواهیم بود.

این نویسنده با تصریح این که کارهای فرهنگی در جامعه امروز ما به صورت گسسته و خیلی کم صورت می‌گیرد افزود: مدیریت فرهنگی و هنری بسیار ضعیف است و این در حالی است که فضای فعالیت‌های فرهنگ و هنر باید به صورت مستمر به‌روز رسانی شود.

وی متذکر شد: در حوزه فرهنگ و هنر مشکلات متعددی وجود دارد که باید با برگزاری نشست‌های دوره‌ای با حضور مسوولان ذی‌ربط و هنرمندان با استعداد حوزه فرهنگ و هنر، مشکلات‌ شناسایی و در جهت رفع آن‌ها از طریق تغییر مدیران ناکارآمد یا با برنامه‌ریزی صحیح اقدام شود.

 

 

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، شاعر، نویسنده، هنرمند

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه