نوعی خودبازداری از نوشتن در نویسندگان به وجود آمده است.

ادبیات , خبرهای وِیژه , فرهنگی , مصاحبه ها , مصاحبه های ادبی , مصاحبه های فرهنگی , یاداشت تاریخ انتشار: ۰۱/۱۱/۱۹ دیدگاه‌ها برای نوعی خودبازداری از نوشتن در نویسندگان به وجود آمده است. بسته هستند   421 بازدید

اندازه فونت    
نوعی خودبازداری از نوشتن در نویسندگان به وجود آمده است.

یک شاعر و منتقد ادبی معتقد است: در میان نویسندگان و منتقدان بزرگ امروزی نوعی خودبازداری از نوشتن به وجود آمده و این امر عجیب است چراکه بسیاری از نویسندگان یا دست‌کم رمان‌نویسان قرن گذشته غول بازدهی بوده‌اند.

احمد امیری در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه برداشت امروزی از شعر کمی به بیراهه رفته است، توضیح داد: به این دلیل که نمی‌توانیم هر نوشته‌ای و تمرین برای نوشتن را شعر بدانیم.

او با تاکید بر اینکه نویسندگی مسؤولیتی اجتماعی به دنبال می‌آورد و توقف نویسنده امری شخصی نیست خاطرنشان کرد: اگر نویسنده و شاعر صاحب سخن آثار جوانان نوقلم را مورد نقد قرار دهد نویسنده تازه‌کار می‌تواند به ضعف‌های کار خود پی ببرد و این باعث می‌شود که خود را بیابد و راه خود را تصحیح کند.

وی تاکید کرد: برای اینکه به مفهوم واقعی شعر برسیم فقط باید افراد صاحب سخن و بزرگ این کشور به نوشتن و نقد آثار بپردازند.

امیری با اشاره به اینکه سطح مطالعه و شمارگان کتاب در جامعه پایین آمده است، گفت: حتی اگر به صفحات مجازی که صاحبانشان داستان می‌نویسند سر بزنید می‌بینید زیر داستان‌هایشان به‌به و چه‌چه کرده‌اند در صورتی که کار بسیار ضعیف است.

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه