اختصاص اعتبار به طرح‌های عمرانی آبادان

آبادان تاریخ انتشار: ۰۱/۰۲/۲۵ دیدگاه‌ها برای اختصاص اعتبار به طرح‌های عمرانی آبادان بسته هستند   447 بازدید

اندازه فونت    
اختصاص اعتبار به طرح‌های عمرانی آبادان

معاون زیربنایی و عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: هزار میلیارد ریال اعتبار برای امسال در منطقه آزاد اروند به منظور اجرای طرح‌های عمرانی شهر مصوب شده است.
فالح صفایی افزود: سازمان منطقه آزاد اروند، تفاهم‌نامه‌ای با رقم ۲۰ هزار میلیارد ریال در راستای ایجاد زیرساخت‌های عمرانی در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء امضا کرده است.
در فاز نخست این تفاهم نامه عملیات بهسازی و نوسازی معابر شهری آبادان در کوی ذوالفقاری، علوانیه و امیرآباد به عنوان نقطه شروع این طرح در نظر گرفته شده که هم‌اکنون پیمانکار در حال اجرای آن است.
معاون زیربنایی و عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند خاطر نشان کرد: اجرای این طرح‌های عمرانی مشروط به آماده بودن زیرساخت‌ها از جمله ایجاد شبکه آب، برق، گاز، فاضلاب و مخابرات در مناطق است تا شاهد دوباره کاری و هدر رفت هزینه نباشیم.

پروژه‌های عمرانی در آبادان با همراهی سایر دستگاه‌های اجرایی و با محور شهرداری عملیاتی خواهد شد و شهرداری موظف است زیرساخت‌های لازم را مدیریت کند تا بهسازی معابر با کیفیت به اجرا درآید.
منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهر‌های آبادان، خرمشهر و مینوشهر (جزیره مینو) است که در محل تلاقی ۲رودخانه اروند و کارون واقع است.

 

 

 

منبع :خبرگزاری صدا و سیما

 

 

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، خبر آبادان، اخبار آبادان، خبرابادان، اخبارابادان، آبادان خبر، خبرآبادان، اخبارآبادان

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه