پشت در های بسته ساحل اروندرود!

آبادان , خبرهای وِیژه , خوزستان , مصاحبه های فرهنگی , منطقه آزاد اروند تاریخ انتشار: ۰۱/۰۱/۲۵ دیدگاه‌ها برای پشت در های بسته ساحل اروندرود! بسته هستند   687 بازدید

اندازه فونت    
پشت در های بسته ساحل اروندرود!

یک فعال میراث فرهنگی و گردشگری گفت: ساحل اروندرود عامل مهمی در جذب گردشگر است و به طور قطع رسیدگی نکردن به آزادسازی این ساحل موجب می‌شود ضربه سنگینی به گردشگری وارد شود.

احمد امیری در گفت‌وگو با ایسنا  با بیان اینکه حریم ساحل اروندرود رعایت نشده و گردشگران محروم دیدن سواحل هستند خاطرنشان کرد: ساخت اماکن تجاری و پیشروی شرکت‌های نفتی به ساحل ۲ عامل مهم است که باعث شده ساحلی که باید برای بازید مردم و گردشگران بازبماند در بیشتر مواقع بسته باشد و مردم و گردشگران از دیدن این سواحل محروم شوند.

او با اشاره به اینکه برای آزادسازی ساحل اروندرود دست‌کم باید ۶۰ متر از حریم ساحل رعایت شود گفت: مراکز تجاری، بازارهای بزرگ، سنگ کشیدن شرکت نفت در کنار ساحل و… در این خصوص مشکل‌ساز شده است.

این دوستدار میراث فرهنگی و گردشگری در آبادان و خرمشهر یادآوری کرد: با مطالبه مردم برای آزادسازی سواحل و دستور رییس جمهور برای محدوده‌های زیادی از جمله ساحل بهمنشیر، کارهای ساحل‌سازی انجام و اعمال قانون شده اما همچنان شاهدیم که ساحل اروندرود با اینکه محدوده‌ای در مرکز شهر است همچنان به حال خود رها شده و کسی نیست به این حوزه ورود کند.

امیری گفت: به استثنای اماکن امنیتی، از ساحل تا اماکنی که ساخته شده‌اند  باید حریم ۶۰ متری رعایت شود. در غیر این صورت ضربه سنگینی به گردشگری استان وارد خواهد شد.

 

 

 

منبع :ایسنا

 

 

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، خبر آبادان، اخبار آبادان، خبرابادان، اخبارابادان، آبادان خبر، خبرآبادان، اخبارآبادان،

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه