۱۲ فروردین روز تجلی اراده ملت ۱۲ فروردین به حق یکی از مصادیق عینی مردم سالاری دینی در ایران اسلامی است

اجتماعی تاریخ انتشار: ۰۱/۰۱/۱۲ دیدگاه‌ها برای ۱۲ فروردین روز تجلی اراده ملت ۱۲ فروردین به حق یکی از مصادیق عینی مردم سالاری دینی در ایران اسلامی است بسته هستند   593 بازدید

اندازه فونت    
۱۲ فروردین روز تجلی اراده ملت ۱۲ فروردین به حق یکی از مصادیق عینی مردم سالاری دینی در ایران اسلامی است

۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران در تاریخ انقلاب اسلامی ایران یک روز تاریخی و به یاد ماندنی است که بخشی از تاریخ پر افتخار نظام اسلامی را شامل می‌شود.
۱۲فروردین به حق یکی از مصادیق عینی یوم‌الله، مردم سالاری دینی و از بزرگترین اعیاد ملت ایران و پربرکت‌ترین و از تعیین کننده‌ترین روز‌های تاریخ ایران سرافراز محسوب می‌شود که در چنین روز مبارکی نظام مقدس جمهوری اسلامی بر آمده از سال‌ها رشادت و جانفشانی مردم سلحشور ایران در دفاع از فرهنگ اصیل اسلام و غرور ملی و مبارزه با طاغوت و طاغوتیان زمان، برچیده شدن بساط شوم ۲۵۰۰ ساله سلطه شاهان و ستمگران و با حضور پرشور و وصف ناشدنی واجدین رای در همه‌پرسی روز‌های دهم و یازدهم فروردین ماه پس از وقوع معجزه قرن و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در بیست و دوم بهمن ماه سال ۱۳۵۷ با رای قاطع بیش از ۹۸ درصدی تثبیت و اسلام ناب محمدی زنده شد.
بیانیه حاکیست: زنده نگه داشتن این روز عظیم و حفظ جمهوری اسلامی به عنوان اهم فرایض و اوجب واجبات وظیفه همه اقشار مردم بصیر و وظیفه شناس است که به فرموده احیاگر اسلام ناب محمدی امام راحل «اگر اسلام را می‌خواهیم باید این جمهوری را حفظ کنیم».
در روز ۱۲ فروردین سال ۵۸ نتیجه همه پرسی رای به نظام جمهوری اسلامی که با رای آری بیش از ۹۸ درصد مردم همراه بود اعلام شد و از آن زمان به بعد این روز به نام روز جمهوری اسلامی نام گرفت.

امام خمینی، ره در پیامی به ملت ایران، ۱۲ فروردین را روز عید نامیدند در قسمتی از این پیام آمده است «صبحگاه ۱۲ فروردین که روز نخستین حکومت الله است، از بزرگترین اعیاد مذهبی و ملی ماست. ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگه دارند.»

 

 

منبع :خبرگزاری صدا و سیما

 

 

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، خبر اجتماعی، اخبار اجتماعی، خبراجتماعی، اخباراجتماعی

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه