ضرورت استفاده از ماسک و رعایت شیوه نامه های بهداشتی مدیر شبکه بهداشت و درمان شادگان: میانگین استفاده از ماسک در شهرستان‌ شادگان به زیر ۴۰ درصد رسیده است.

آبادان تاریخ انتشار: ۰۰/۱۱/۲۸ دیدگاه‌ها برای ضرورت استفاده از ماسک و رعایت شیوه نامه های بهداشتی مدیر شبکه بهداشت و درمان شادگان: میانگین استفاده از ماسک در شهرستان‌ شادگان به زیر ۴۰ درصد رسیده است. بسته هستند   519 بازدید

اندازه فونت    
ضرورت استفاده از ماسک و رعایت شیوه نامه های بهداشتی مدیر شبکه بهداشت و درمان شادگان: میانگین استفاده از ماسک در شهرستان‌ شادگان به زیر ۴۰ درصد رسیده است.

نوراله طاهری روز پنجشنبه افزود: رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شادگان پایین است و در صورت ادامه این روند این شهرستان به وضعیت انفجار کرونایی خواهد رسید.

او ادامه داد: افراد در ادارات نیز فقط ۶۰ درصد و در بازار کمتر از ۳۰ درصد از ماسک استفاده می‌کنند .

مدیر شبکه بهداشت و درمان شادگان گفت: برخی افراد ابتلا به بیماری برای تست به مراکز و پایگاه‌های بهداشتی مراجعه نمی‌کنند و حتی در جامعه نیز تردد می‌کنند که باعث انتقال این بیماری در شهرستان شده‌اند.

طاهری بیان کرد: بیمار مبتلا به کرونا باید از اعضای خانواده، دوستان و جامعه فاصله بگیرد زیرا سویه اُمیکرون به سرعت قابل انتقال است ضمن اینکه بیمار قبل از مراجعه به مراکز بهداشتی باید خود قرنطینگی را رعایت کند.

او اضافه کرد: واکسن به اندازه کافی در شادگان وجود دارد و مردم این شهرستان با توجه به گروه‌های سنی اعلام شده برای تزریق اقدام کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شادگان در پایان بابیان اینکه ۶۴ درصد جمعیت روستایی در شادگان و ۶۰ درصد جامعه هدف جمعیت شهری دُز اول واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند، خاطر نشان کرد: ۴۲ درصد جمعیت روستایی و ۳۸ درصد جامعه هدف جمعیت شهری شادگان نیز دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند که با این آمار باید نگران فراگیری سویه جدید اُمیکرون در این شهرستان بود.

 

 

منبع :خبرگزاری صدا و سیما

 

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، خبر آبادان، اخبار آبادان، خبرابادان، اخبارابادان، آبادان خبر، خبرآبادان، اخبارآبادان، ماسک

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه