تاکید بر تزریق واکسن ها در موعد مقرر

آبادان , خبرهای وِیژه تاریخ انتشار: ۰۰/۱۱/۱۰ دیدگاه‌ها برای تاکید بر تزریق واکسن ها در موعد مقرر بسته هستند   649 بازدید

اندازه فونت    
تاکید بر تزریق واکسن ها در موعد مقرر

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اشاره به روند افزایش تعداد مبتلایان سرپایی گفت: این احتمال وجود دارد که با افزایش بیماران به ویژه در گروه‌های پرخطر و بیماری‌های زمینه‌ای طی هفته‌های آتی روبرو شویم.
دکتر زیتونی افزود: قدرت سرایت و شیوعِ سویه امیکرون ویژگی این نوع جدید نسبت به سویه‌های قبلی است همچنین باید دانست ایمنی لازم برای مقابله با امیکرون برای کسانی که دز اول واکسن کرونا را تزریق کرده اند ایجاد نمی‌شود.
وی با بیان اینکه فاصله دو تزریق دوز دوم و سوم نباید زیاد شود افزود: واکسن‌های کرونا برای افرادی که دو دوز واکسن دریافت کرده اند ۱۰ الی ۳۰ درصد و افرادی که دوز سوم را تزریق کرده اند تا ۷۰ درصد ایمنی ایجاد می‌کند و توصیه کرد سه ماه بعد از تزریق دوز دوم برای تزریق دوز سوم اقدام شود.
دانشگاه علوم پزشکی آبادان خاطر نشان کرد: در حال حاضر حدود ۷۸ درصد دز اول، حدود ۶۰ درصد دز دوم و ۱۴ درصد با دوز سوم واکسیناسیون ایمن شده اند.
دکتر زیتونی همچنین با اشاره به دغدغه مردم درباره واکسن آسترازنکا گفت: مطابق دستورالعمل‌های کشوری و اطلاعات علمی موجود این واکسن برای گروه سنی بالای ۵۰ سال باید تزریق شود و برای افرادی که به خارج از کشور می‌روند و خواستار تزریق این نوع واکسن هستند حتما با رضایت شخصی تزریق شود و در صورت مشاهده هر گونه عارضه باید سریع به مراکز درمانی مراجعه کنند ..

 

 

 

منبع :خبرگزاری صدا و سیما

 

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، خبر آبادان، اخبار آبادان، خبرابادان، اخبارابادان، آبادان خبر، خبرآبادان، اخبارآبادان

 

 

 

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه