سیر نزولی تورم آغاز شده است/سفره مردم خط قرمز ماست

اجتماعی تاریخ انتشار: ۰۰/۱۰/۱۹ دیدگاه‌ها برای سیر نزولی تورم آغاز شده است/سفره مردم خط قرمز ماست بسته هستند   625 بازدید

اندازه فونت    
سیر نزولی تورم آغاز شده است/سفره مردم خط قرمز ماست

به گزارش آبادان خبر؛ حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در جریان دفاع از لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت که دولت کنترل تورم را دنبال می کند و سیر نزولی تورم آغاز شده است.

او گفت: کشور ۴۰ درصد افزایش صادرات غیر نفتی داشته و باید برای بیشتر شدن آن تلاش کند.

رئیسی گفت که سهم اقتصاد ایران در منطقه خاورمیانه بالاست و باید در جای خودش قرار بگیرد و برخلاف تهدیدها صادرات نفت و میعانات افزایش داشته است.

مهار تورم در بودجه هدف گیری شده و نباید شاهد باشیم که فقرا فقیر تر شوند و غنی ها غنی تر شوند. با این تصمیم گیری حتما وضع مردم متفاوت خواهد شد.این بخش دیگری از صحبت های رئیس جمهور بود.

ارز ترجیحی دغدغه همه ما است

رئیسی گفت: ارز ترجیحی دغدغه همه ما است. کار را در دولت شروع کرده ایم و ۸ میلیاراد دلاری که برای ارز ۴۲۰۰ در نظر گرفته شده بود در ابتدای شروع دولت سیزدهم چیزی از آن باقی نمانده بود ولی نمی توانستیم آن را حذف و شوک به مردم وارد کنیم و در نهایت به اینکه باید چند ماه دیگر ارز ۴۲۰۰ ادامه پیدا کند رایزنی هایی شد.

رئیس جمهور گفت که سپس لایحه دو فوریتی درباره ارز در دولت تصویب شد تا چند ماه دیگر حذف شود و برای اقشار آسیب پذیر هم ادامه پیدا کند ولی مجلس به فوریت آن رای نداد. مجلس نه برای ادامه دادن و نه حذف ارز اعلام نظر نکردند.

وی گفت: سفره مردم خط قرمز ماست. اگر ارز ترجیحی قطع شود باید برای جبران آن مخصوصا اقشار ضعیف فکری بشود.

افرادی که به نام دولت کار می‌کنند عدالت در پرداخت‌ها را رعایت کنند

رئیسی گفت: عدالت در پرداخت ها مسئله درستی است و تفاوت در پرداخت ها در کشور نسبت به کسانی که شغل ها، مدارک تحصیلی کارکنان را رنج می دهد .اساتید دانشگاه، معلمان، کارکنان قوه قضائیه، دادگستری و تمام کسانی که به نام دولت و حکومت کار می کنند باید از نظام عدالت در پرداخت حقوق برخوردار شوند.

رئیس دولت گفت: هر طرحی در جهت ریشه کن کردن فقر مطلق در کشور باشد مورد حمایت دولت است و ما نمی توانیم شاهد این باشیم که کسانی در کشور توان اداره حداقلی زندگی خود را ندارند.نسبت به جزئیات بودجه نماینده ها هر نکته ای دارند مطرح کنند هیچ اشکالی هم ندارند.

هم اکنون زمینه برای اجرای عدالت در کشور فراهم شده است. باید عدالت در کام مردم شیرین شود ولی دشمن نمی خواهد ما به این نقطه برسیم. این را سید ابراهیم رئیسی می‌گوید.

او گفت که علی رغم شرایط و ضعیتی که دشمن به دنبال آن بود «یعنی تحریم ها و تهدید ها» شرایط بهتر از هر زمان شده و آینده را روشن و امیدوار کننده می بینم.شرایط برای تصمیم گیری های مهم بسیار مناسب شده است. این تصمیمات نیازمند همکاری دولت و مجلس است.

رئیسی همچنین می‌گوید که این تصمیمات ما را از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب هدایت می کند. دغدغه های نمایندگان نسبت به بودجه بی جا نیست.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان
احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، خبر اجتماعی، اخبار اجتماعی، خبراجتماعی، اخباراجتماعی، رئیس جمهور،
مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه