آغاز نخستین روز زمستان با آلودگی شدید هوای خوزستان/ ۸ شهر در وضعیت فوق خطرناک قرار دارند

خوزستان تاریخ انتشار: ۰۰/۱۰/۰۲ دیدگاه‌ها برای آغاز نخستین روز زمستان با آلودگی شدید هوای خوزستان/ ۸ شهر در وضعیت فوق خطرناک قرار دارند بسته هستند   1190 بازدید

اندازه فونت    
آغاز نخستین روز زمستان با آلودگی شدید هوای خوزستان/ 8 شهر در وضعیت فوق خطرناک قرار دارند

گروه استان‌ها ـ بر اساس اعلام هواشناسی خوزستان توده گرد و خاکی که از مرزهای غربی استان وارد کشور شده است، اولین روز زمستانی سال برای خوزستان خطرناک کرده است.

با اعلام هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان خوزستان، توده گرد و خاکی که در کشور عراق تشکیل شده بود، اوایل روز گذشته سه‌شنبه از مرزهای غربی وارد استان شد و به تدریج آسمان شهرهای غربی و مرکزی استان را درگیر کرده است.

براساس اعلام اداره هواشناسی استان خوزستان، این توده گرد و خاک، با توجه به همزمانی با سامانه بارشی که در حال خروج از استان است، تا بعد از ظهر امروز چهارشنبه مهمان زمستانی مردم استان خواهد بود و به تدریج فروکش خواهد کرد.

براساس اعلام سازمان محیط زیست استان خوزستان، این توده گردوخاک هم اکنون ۱۵ شهر استان را درگیر کرده است از این تعداد ۸ شهر اهواز، بهبهان، رامشیر، سوسنگرد، شوش، شوشتر، ماهشهر و هندیجان را در وضعیت فوق خطرناک، ۵ شهر دزفول، حمیدیه، شادگان،  اندیمشک و گتوند را در وضعیت خطرناک و ۲ شهر خرمشهر و ایذه را در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داده است.

براساس این اعلام محیط زیست استان این نخستین روز آلودگی به گرد و خاک در نیمه دوم و سومین روز پس از ثبت دو روز در اردیبهشت ماه سال جاری است.

 

منبع :تسنیم

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، اخبارخوزستان، خبرخوزستان، خوزستان خبر، اخبار خوزستان، خبر خوزستان

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه