۱۰ نوع مزاحم اینترنتی که حتماً سراغمان می‌آیند

وبگردی تاریخ انتشار: ۰۰/۱۰/۰۱ دیدگاه‌ها برای ۱۰ نوع مزاحم اینترنتی که حتماً سراغمان می‌آیند بسته هستند   844 بازدید

اندازه فونت    

تا پیش از اختراع شبکه‌های اجتماعی، نهایت مزاحمت یک فرد ناشناس این بود که زنگ بزند و در گوشی تلفن فوت کند، اما در عصر حاضر نوع جدیدی از انسان ظهور کرده که می‌شود هویتش را با مزاحمت تعریف کرد: ترول‌ها، کاربرانی که به‌اندازۀ مزاحم‌تلفنی‌های دو دهۀ پیش یکدست و صاف و ساده نیستند. برخی‌شان دایم فحش می‌دهند، یک سری فقط غلط املایی می‌گیرند و یک عده هم همیشه مناقشه می‌کنند. در نوشتۀ پیش رو، با ۱۰ نوع از انواع ترول‌ها آشنا شوید.

۱. ترول فحاش

ترولِ فحاش یک متنفر تمام‌عیار است، صاف و پوست‌کنده. واقعاً لازم نیست دلیلی برای تنفر یا فحاشی‌اش داشته باشد. این ترول‌ها اغلب به همه گیر می‌دهند، بد و بیراه می‌گویند، متهم شان می‌کنند، هر کاری بتوانند می‌کنند تا نوعی واکنش احساسیِ منفی در آن‌ها برانگیزند.

۲. ترول دایم مناقشه‌کننده

این نوع ترول عاشق جروبحث است. این افراد می‌توانند مطلبی عالی و کاملاً پژوهشی و مبتنی بر حقایق را برگزینند و از تمام زوایای بحث به آن بپردازند تا پیام آن را به چالش بکشند. فکر می‌کنند حق با آن‌هاست و بقیه اشتباه می‌کنند.

۳. ترول دستور و املا

با این نوع ترول آشنایید، افرادی که همیشه به دیگر کاربران تذکر می‌دهند که واژه‌ای را اشتباه نوشته‌اند یا غلط دستوری دارند. حتی اگر کاربر، در قسمت نظرات پیامش، شکل صحیح کلمه را به‌دنبال یک ستاره بنویسد.

۴. ترول همیشه آزرده

گاه ترول‌هایی هستند که بخشی از یک محتوا -جوک، نقیضه یا مطلبی طنز- را به خود می‌گیرند و شروع می‌کنند به آب‌غوره‌گرفتن دیجیتالی. استاد این هستند که مطالب خنده‌دار را بخوانند، نقش قربانی را بازی کنند و بگومگو راه بیندازند.

۵. ترول افاده‌ای یا حراف

ترول افاده‌ای یا حراف از نزدیکان ترولِ دایم مناقشه‌کننده است، فردی که لزوماً مایل به شرکت در بحث نیست، اما دوست دارد نظر خود را با جزئیات دقیق به اطلاع دیگران برساند، حتی شایعه‌پراکنی کند و در برخی مواقع از راز‌ها پرده بردارد. آن‌ها دوست دارند دربارۀ هر چیزی که می‌دانند مفصل بحث کنند و مطالبی بلندبالا بنویسند؛ مهم هم نیست کسی آن‌ها را می‌خواند یا نه.

۶. ترول بددهان و حروف بزرگ

ترول بددهان و حروف بزرگ کسی است که چیز واقعاً ارزشمندی برای بحث ندارد و فقط فحش‌های رکیک و واژه‌هایی از این دست را با حروف بزرگ تایپ می‌کند. در بسیاری از موارد، این نوع ترول‌ها بچه‌های بی‌حوصله‌ای هستند که فقط می‌خواهند کاری کرده باشند.

۷. ترول تک‌واژه‌ای

یکی از نویسندگان همیشگی در نظرات فیس‌بوک، سلسله مجلات، عکس‌های اینستاگرام، مطالب تامبلر یا دیگر شکل‌های مطالب اینترنتی، کسی است که می‌گوید «عالی!»، «چی؟»، «اکی»، «بله» یا «نه».

۸. ترول اغراق‌کننده

ترول‌های اغراق‌کننده گاه ترکیبی از ترول‌های همه‌چیزدان، آزرده و حتی مناقشه‌کننده‌اند. خوب می‌دانند چطور موضوع یا مسئله‌ای را دست بگیرند و از کاه کوه بسازند. آن‌ها به‌ندرت به‌طور واقعی بر ارزش بحث می‌افزایند و اغلب مشکلات و مسائلی را به بار می‌آورند که ممکن است اصلاً ارتباطی به موضوع بحث نداشته باشند.

۹. ترول بی‌ربط با موضوع

در گروه‌های اجتماعی، ممکن نیست از ترولی که مطالبی کاملاً بی‌ربط با موضوع می‌گذارد تنفر نداشته باشید. این نفرت زمانی بیشتر می‌شود که فرد می‌تواند موضوع بحث را هم عوض کند و در آخر همه مشغول بحث دربارۀ مطلب بی‌ربطی می‌شوند که او فرستاده.

۱۰. ترول حریص

آخرین نوع، که البته کم‌اهمیت‌ترین هم نیست، ترول حریص است. این فرد ترولی است که حتی سر سوزنی برای مطلب ارسالی یا بحث شما اهمیت قائل نیست و تنها برای منفعت خود مطلب می‌گذارد. از شما می‌خواهد صفحه‌اش را نگاه کنید، از لینکش خرید کنید، از کد او استفاده کنید و کتاب الکترونیک رایگانش را دانلود کنید.

 

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، خبر وبگردی، اخبار وبگردی، خبروبگردی، اخباروبگردی، فضای مجازی

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه