خروج قطار متروی کرج – تهران از ریل/ ۲۲ نفر مصدوم شدند/سرویس‌دهی خط ۵ متوقف شد

اجتماعی تاریخ انتشار: ۰۰/۱۰/۰۱ دیدگاه‌ها برای خروج قطار متروی کرج – تهران از ریل/ ۲۲ نفر مصدوم شدند/سرویس‌دهی خط ۵ متوقف شد بسته هستند   1620 بازدید

اندازه فونت    
خروج قطار متروی کرج - تهران از ریل/ 22 نفر مصدوم شدند/سرویس‌دهی خط 5 متوقف شد

ساعتی قبل متروی خط کرج – تهران پس از برخورد با یک قطار دیگر، از ریل خارج شد.

صبح امروز مترو یکی از قطارهای خط ۵ مترو کرج – تهران از ریل خارج شد. مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور درباره این حادثه گفت: ۱۰ نفر از مسافرین مترو آسیب دیده‌اند، یکی از مصدومین بدحال است، ۱۵ آمبولانس در محل مستقر هستند، اورژانس هوایی آماده باش است.

کامران آزادی، قائم مقام عملیات شرکت متروی تهران گفت: ساعت ۷،۱۰ دقیقه صبح امروز، قطار تندرو که از مسیر کرج-گلشهر به سمت ایستگاه تهران (صادقیه) در حرکت بود با قطار عادی در ایستگاه چیتگر برخورد کرد و از ریل خارج شد.

در حالی که در ابتدای وقوع حادثه، تعداد مصدومان ۱۰ نفر اعلام شده بود، دقایقی پیش سخنگوی اورژانس اعلام کرد ۲۲ نفر تاکنون در این حادثه مصدوم شده‌اند که حال یکی از آنها نامناسب اعلام شد.

سید جلال ملکی؛ سخنگوی آتش‌نشانی تهران نیز درباره جزئیات این حادثه گفت: ساعت ۷:۰۸ صبح امروز حادثه برخورد دو قطار در ایستگاه مترو چیتگر به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند و به محض رسیدن به محل حادثه مشاهده کردند دو دستگاه قطار با همدیگر برخورد کرده‌اند.

وی تصریح کرد: تعدادی از مسافران خودشان از قطار پیاده شده بودند اما تعدادی نیز به دلیل کیپ یا تخریب شدن برخی از درها، قادر به خروج نبودند که آتش‌نشانان به کمک آنها رفته و حدود ۱۸ نفر از از واگنها خارج کردند.

ملکی با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه هیچ شعله‌وری و آتش‌سوزی در پی نداشت، افزود: تمام مصدومان این حادثه تحویل عوامل اورژانس شدند.

به گفته سخنگوی آتش‌نشانی تهران، علت این حادثه توسط کارشناسان و متخصصان شرکت بهره‌برداری مترو اعلام خواهد شد.

روابط عمومی حمل و نقل ریلی شهرداری کرج نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: باتوجه به وقوع حادثه برخورد ۲ قطار مترو امکان مسافرگیری از کرج به سمت تهران و برعکس تا اطلاع ثانوی وجود ندارد.

مسافرانی که قصد عزیمت به تهران را دارند می‌توانند در ایستگاه وردآورد پیاده شوند و از طریق اتوبوس‌های مستقر تا صادقیه ادامه مسیر دهند.

 

منبع :تسنیم

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، خبر اجتماعی، اخبار اجتماعی، خبراجتماعی، اخباراجتماعی،

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه