تصمیمی برای غیرحضوری شدن امتحانات دانش‌آموزان گرفته نشده است امتحانات نهایی دانش آموزان آبادانی از دوم دی

آبادان تاریخ انتشار: ۰۰/۱۰/۰۱ دیدگاه‌ها برای تصمیمی برای غیرحضوری شدن امتحانات دانش‌آموزان گرفته نشده است امتحانات نهایی دانش آموزان آبادانی از دوم دی بسته هستند   1462 بازدید

اندازه فونت    

 

امتحانات نهایی دانش آموزان آبادانی از دوم دی

 

بنابر اعلام مرکز سنجش و پایش آموزش و پرورش: امتحانات دانش آموزانی که در کلاس‌های حضوری شرکت می‌کنند به صورت حضوری و امتحانات دانش آموزانی که به دلایل موجه در کلاس‌های مجازی شرکت می‌کنند، به صورت مجازی برگزار می شود.
تاریخ و نحوه برگزاری امتحانات پایه‌های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم به معلمان واگذار شده است.
دانش آموزان پایه دوازدهم که در امتحانات نهایی خرداد و شهریور حدنصاب قبولی را کسب نکردند، نیز می‌توانند یک بار دیگر در دی امتحان دهند.

تصمیمی برای غیرحضوری شدن امتحانات دانش‌آموزان گرفته نشده است
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در پاسخ به اینکه با توجه به پیدایش سویه جدید کرونا و احتمال اعمال محدودیت‌ها، آیا امکان غیرحضوری شدن مدارس وجود دارد؟ گفت: اگر تصمیمی در ستاد ملی گرفته و از طریق ستاد ملی کرونا اعلام شود، ما تابع آن خواهیم بود.
کوروش مودت در مورد اینکه آیا تاکنون مورد مثبت کرونا بین دانش‌آموزان خوزستانی شناسایی شده است یا خیر، اظهار کرد: تاکنون گزارش خاصی دال بر این موضوع، نه از سمت اولیا و نه از مراجع ذیصلاح داده نشده است.

وی ادامه داد: دیروز نیز سر زده از سه مدرسه بازدید کردم که پروتکل‌ها به خوبی رعایت شده بود و کلاس‌ها ۱۰ نفره و نوبت‌بندی شده بودند. فاصله نیز کاملا رعایت می‌شود و بین هر دو دانش‌آموز دو متر فاصله رعایت شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: اگر دانش‌آموزی بیمار باشد، در شیوه‌نامه توصیه شده که مدیر مدرسه چگونه اقدام کند و همه این فرآیند پیش‌بینی شده است. حتی اگر یک دانش‌آموز بیماری سرماخوردگی داشته باشد نباید به مدرسه بیاید.

وی افزود: مدارس ما حضوری هستند و کلاس‌های حضوری یک تا سه روز برگزار می‌شوند و مابقی کلاس‌ها در بستر شبکه شاد هستند. تعدادی از مدارس نیز مثل مدارس عشایری و روستایی کاملا حضوری هستند.

مودت با بیان اینکه امتحانات دانش‌آموزان حضوری برگزار می‌شود، گفت: برگزاری امتحان مجازی تبعات منفی داشته و باعث کاهش سطح یادگیری و بازماندگی‌هایی شده است.

وی در پاسخ به اینکه با توجه به پیدایش سویه جدید کرونا و احتمال اعمال محدودیت‌ها، آیا امکان غیرحضوری شدن مدارس وجود دارد؟ گفت: هر تصمیمی که ستاد ملی کرونا بگیرد ما تابع آن خواهیم بود، اما تاکنون در این خصوص دستوری ابلاغ نشده و امتحانات به صورت حضوری است. کلاٍس‌ها نیز بر مبنای شیوه‌نامه برگزار می‌شود. اگر تصمیمی در ستاد ملی گرفته و از طریق ستاد ملی کرونا اعلام شود، ما تابع آن خواهیم بود.

 

منبع :خبرگزاری صدا و سیما

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، اخبار آبادان، آبادان خبر، خبرآبادان، اخبارآبادان، خبر آبادان، اخبارابادان، خبر ابادان

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه