پس از سه سال از سر گیری ترانزیت محموله های کالا به بندر اروندکنار

آبادان تاریخ انتشار: ۰۰/۰۹/۲۸ دیدگاه‌ها برای پس از سه سال از سر گیری ترانزیت محموله های کالا به بندر اروندکنار بسته هستند   1688 بازدید

اندازه فونت    

رئیس گمرک بندر اروندکنار از ورود نخستین محموله ترانزیتی از اوکراین به بندر این شهر مرزی، خبر داد.

از سر گیری ترانزیت محموله های کالا به بندر اروندکنار علی فرهودی افزدود: گمرک اروند کنار بعد از حدود سه سال تعطیلی، با ورود چند لنج حامل کالای ملوانی بازگشایی شد.

وی با اشاره به فعالیت این بندر در دو حوزه کالای ملوانی و صادرات ماهی و میگو گفت: با تلاش‌ و پیگیری‌های بسیار، مجوز ترانزیت خارجی به این گمرک اختصاص داده شد.

رئیس گمرک اروندکنار تصریح کرد: هم اکنون این گمرک دارای کد ترانزیت خارجی مقصد است که این موضوع وضعیت مناسبی برای پیشرفت کار گمرک و در نهایت رونق کسب و کار و معیشت مردم منطقه فراهم می کند و ارتقای جایگاه گمرک اروندکنار را در بین گمرکات کشور به دنبال دارد.
فرهودی خاطر نشان کرد: محموله ترانزیتی که از کشور اوکراین وارد و به گمرک بازرگان به عنوان گمرک مبدأ اظهار شده، در تاریخ ۲۴ آذر ، برای ترانزیت خارجی به کشور کویت وارد گمرک اروندکنار شده است.

وی با اشاره به ارزش ۱۷ میلیارد ریالی محموله اعلام کرد: محموله پس از طی مراحل قانونی و انجام تشریفات گمرکی به مقصد کشور کویت بارگیری و ارسال می‌شود.

اروندکنار در ۵۰ کیلومتری آبادان و روبروی شهر فاو عراق است.

 

منبع :خبرگزاری صدا و سیما

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، آبادان خبر، خبرآبادان، اخبارآبادان، خبرابادان، اخبارابادان

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه