رهایی قاتل از چوبه دار پس از ۴ سال

آبادان تاریخ انتشار: ۰۰/۰۹/۲۱ دیدگاه‌ها برای رهایی قاتل از چوبه دار پس از ۴ سال بسته هستند   1192 بازدید

اندازه فونت    

رئیس دادگستری آبادان گفت: با همت و تلاش رئیس و اعضای مجتمع شورای حل اختلاف، ستاد مردمی صبر و همیاران صلح این شهرستان، قاتلی که در کابوس اعدام بود پس از ۴ سال با رضایت اولیاء دم در آبادان از چوبه دار رها شد.

نعمت اله روشن روان رئیس دادگستری شهرستان آبادان افزود: سال ۹۶ در نزاعی دسته جمعی در یکی از مناطق این شهرستان یک نفر کشته و یک نفر دیگر زخمی شد.
این حادثه سبب ایجاد تشنج، اختلاف و تهدید بین دو طایفه و همچنین سلب آرامش و آسایش ساکنان مناطق محل سکونت آنان شده بود.
پس از دستگیری قاتل، با وساطت بزرگان اوضاع متشنج بین این ۲ طایفه نسبت به گذشته بهتر و طایفه مقتول بر رسیدگی پرونده از طریق مجاری قانونی تاکید کردند.
وی خاطر نشان کرد: پس از رسیدگی قضایی، قاتل محکوم به مجازات قصاص شد و اولیاء دم اصرار به اجرای حکم قصاص در موعود خود شدند و در این زمینه وساطت بزرگان، ریش سفیدان و خیران در این مدت در بخشیدن قاتل نتیجه نداشت.

رئیس دادگستری آبادان در ادامه اظهار داشت: در ادامه و با ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف، با درایت رئیس و اعضای مجتمع شورای حل اختلاف و همکاری اعضای ستاد صبر و همیاران صلح آبادان، در یک کار گروهی و جهادی با دعوت بزرگان طایفه قاتل و مقتول و برگزاری چندین جلسه با آنان، اولیاء دم با عفو و بخشش، از خون قاتل فرزند خود گذشت کردند و این پرونده پس از ۴ سال منتهی به صلح و سازش شد.

 

منبع :خبرگزاری صدا و سیما

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، خبر آبادان، اخبار آبادان، خبرابادان، اخبارابادان، آبادان خبر، خبرآبادان، اخبارآبادان

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه