کارون میزبان نمایشگاه هنرمندان صنایع‌دستی خرمشهر و آبادان

آبادان , فرهنگی تاریخ انتشار: ۰۰/۰۹/۱۳ دیدگاه‌ها برای کارون میزبان نمایشگاه هنرمندان صنایع‌دستی خرمشهر و آبادان بسته هستند   1261 بازدید

اندازه فونت    
کارون میزبان نمایشگاه هنرمندان صنایع‌دستی خرمشهر و آبادان

سجاد پاک‌گهر گفت: با هدف حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی شهرستان‌های خرمشهر و آبادان، تصمیم به برگزاری نمایشگاهی در فضای باز در بلوار ساحلی خرمشهر گرفتیم.

وی افزود: هدف اصلی ما از برگزاری این نمایشگاه، معرفی دستاوردهای صنعتگران و هنرمندان این دو شهرستان و ایجاد انگیزه و حمایت از هنرمندانی است که در حفظ و انتقال این مواریث سال‌ها به فعالیت پرداختند و از ارکان اصلی فرهنگی جامعه محسوب می‌شوند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خرمشهر ادامه داد: این نمایشگاه که برای سومین بار روی عرشه کشتی عقاب در حال برگزاری است، از امروز (۱۰ آذرماه ۱۴۰۰) تا ۱۵ آذرماه ادامه خواهد داشت، همچنین در این دوره سهم ۴۰ درصدی از نمایشگاه به هنرمندان صنایع‌دستی شهرستان آبادان اختصاص داده شده است.

گفتنی است، این نمایشگاه در بلوار ساحلی خرمشهر، روبروی بانک ملی از ساعت ۱۶ تا ۲۱ پذیرای علاقمندان به صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی خواهد بود و غرفه‌های این نمایشگاه در این دوره شاهد آثاری از کپوبافی، گلیم‌بافی، معرق، منبت، صنعت چرم و حصیربافی خواهند بود.

 

منبع :خبرگزاری صدا و سیما مرکز آبادان

 

احمدامیری. اخبار خوزستان. خبر خوزستان.خوزستان.احمدامیری روزنامه نگار،اخبارخوزستان، خبرخوزستان،

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه