صنعت خودروسازی و جشن گودبای پمپرز!

یاداشت تاریخ انتشار: ۰۰/۰۹/۱۰ دیدگاه‌ها برای صنعت خودروسازی و جشن گودبای پمپرز! بسته هستند   3907 بازدید

اندازه فونت    
صنعت خودروسازی و جشن گودبای پمپرز!

به قلم وحید حاج سعیدی
ریا نباشد چند ماه قبل در یک دوره آموزش طنز نویسی یکی از دانشجویان از ما پرسید شما اگر یک روز سوژه ای برای طنز نویسی پیدا نکنید، کدام مقوله یا کدام صنعت را برای نوازش انتخاب می کنید. ما هم یک پاسخ کلیشه ای به ایشان دادیم که دو چیز انتها ندارند یکی آسمان و یکی سوژه برای طنز نویسی که البته در مورد اولی شک دارم. با این وجود به نظر می رسد شاید یک روز دانشمندان به ته آسمان برسند ولی صنعت خودرو سازی این مملکت سروسامان پیدا نکند!
حالا صنعت زهوار دررفته خودرو سازی و اجحاف در حق مردم یک طرف ، اظهار نظرهایی که در خصوص حمایت از صنعت می شود، بیشتر از آن اجحاف روی اعصاب است. یک روز دوستان استانداردهای خودروهای ما را با بنز و فورد مقایسه می کنند! یک روز عنوان می کنند، صنعت خودرو کره‌جنوبی به این خاطر رشد کرد که ورودی پارکینگ‌ خانه ها را طوری طراحی کرده اند که ماشین آمریکایی نتواند وارد شود! یکی دیگر عنوان می کند ما بر خلاف ژاپن کیفیت پائین را تحمل نمی کنیم! اخیراً هم در جریان هستید که رییس کمیسیون صنایع مجلس افاضه فرموده اند که واردات خودروی دست دوم توهین به مردم است!
یعنی سوار شدن خودروی دست دوم که ارزان است، ایمنی و امنیت دارد، استاندارد است، به کاهش آلودگی هوا کمک می کند، در کاهش تصادفات به جهت ایمنی بالاتر و به تبع آن در کاهش مرگ و میر در جاده ها موثر است و هزار و یک مزیت دیگر دارد در شان مردم نیست ولی پراید یا به قول رئیس پلیس فارس ارابه چهار چرخ که در تصادفات جاده ای به چند قسمت نامساوی تبدیل می شود و جنازه ها را باید با کاردک جمع کرد و تحویل خانواده ها داد، در شان مردم است! حتماً شرکت در قرعه کشی و پرداخت هزینه اضافی جهت آپشن زه بغل در خودرو هم نشانه شخصیت مردم است!
با این اوصاف خدا کند آنهایی که سیم شان وصل است و از ما بیشتر اطلاع دارند اعلام کنند حمایت از این صنعت تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟! بعد از چهل سال این صنعت هنوز تاتی می کند و نمی تواند روی پای خودش بایستد و بوی گندش کل خانه را فرا گرفته است! باز جای شکرش باقی است که هنوز دوستان تصمیم نگرفته اند برای این شرکت ها جشن گودبای پمپرز برگزار کنند!
فقط این لابلا ما متوجه نشدیم چرا واردات سایر کالاهایی که توان ساخت آنها را در کشور داریم آزاد است ولی تنها واردات خودرو ممنوع است؟! یادمان نرود در سال ۱۳۹۹ اقلامی مانند ۸۰۰ تن بند شلوار، ۸۰۰ تن بیل و کلنگ، ۱۵۲ تن قلوه سنگ، ۶۶۰ تن شلنگ، ۷۵۱ تن زیپ لباس، ۳۷۸ تن سنجاق قفلی، ۱۰۵ تن چکش و پتک، ۹ تن کیسه ادرار، ۳۸۵ تن آب پنیر، ۴۰۰ تن میوه مصنوعی، ۳۴۶ تن گاوآهن، ۲ میلیون دلار تشتک ۱۳ تن سنگ با صرف صدها میلیون دلار از منابع ارزی کشور وارد کشور شده است! زیاده جسارت است…

صنعت خودروسازی،پمپرز،آبادان خبر،آبادان نیوز،امیری،احمد امیری،احمدامیری

منبع:آبادان نیوز

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه