معاون استاندار خوزستان:کوتاهی در تامین آب شرب سالم پذیرفتنی نیست

اجتماعی , خوزستان تاریخ انتشار: ۰۰/۰۹/۰۸ دیدگاه‌ها برای معاون استاندار خوزستان:کوتاهی در تامین آب شرب سالم پذیرفتنی نیست بسته هستند   2072 بازدید

اندازه فونت    
معاون استاندار خوزستان:کوتاهی در تامین آب شرب سالم پذیرفتنی نیست

رضا نجاتی روز دوشنبه در نشست کمیته آب و فاضلاب خوزستان در محل معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان بیان کرد: هر چقدر هم که مشکلات در بخش آب زیاد باشد وظیفه مسوولان استان تامین آب شرب سالم و بهداشتی برای مردم است و هیچ بهانه‌ای در این حوزه قابل قبول نیست.

وی با اشاره به محدودیت فراوان در حوزه کشاورزی خوزستان برای کشاورزان به دلیل تنش آبی در امسال گفت: کشاورزان خوزستان رنج زیادی را تحمل کردند اما با دلیل و منطق، توجیه شدند، اما در تامین آب شرب سالم هیچ کم کاری قابل قبول نیست.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان با بیان اینکه دستگاه‌های مربوطه در تامین آب نباید به صورت بخشی کار کنند افزود: باید با هم افزایی و همکاری، آب بهداشتی و سالم برای مردم خوزستان تامین شود تا سلامت مردم به خطر نیفتد.

نجاتی ادامه داد: با توجه به خشکسالی و کمبود آب که با آن روبه رو هستیم کیفیت آب کاهش کرده است اما نباید از سلامت و بهداشت آب غافل شد.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفای خوزستان نیز بیان کرد: باید ورود آلاینده های مختلف به رودخانه کارون از سوی دستگاه های مختلف از جمله محیط زیست کنترل شود تا برای تامین آب شرب با کیفیت برای مردم با مشکلات کمتری روبه رو شویم.

محسن قمشی بیان کرد: سهم آبفا در آلایندگی رودخانه کارون تنها هشت درصد است و باید عوامل دیگر در آلودگی رودخانه کارون بررسی شود.

وی با بیان اینکه برای ارتقای سیستم گندزدایی در آبفای خوزستان به اعتبار استانی نیاز داریم افزود: اگر اعتبار آن در این نشست مصوب و تامین شود تا پایان امسال سیستم گندزدایی آبفای خوزستان را ارتقاء خواهیم داد.

کمیته آب و فاضلاب خوزستان به منظور بررسی سلامت و بهداشت آب آشامیدنی در این استان تشکیل شده است که اعضای آن متشکل از بهداشت استان، فرمانداران، شرکت آبفای استان هستند. معاون سیاسی واجتماعی استاندار خوزستان مدیر این کمیته است.

 

منبع :ایرنا

 

احمدامیری

 

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه