حریم‌های نفتی در خوزستان در مواردی مانع سرمایه‌گذاری است

اجتماعی , خوزستان تاریخ انتشار: ۰۰/۰۹/۰۸ دیدگاه‌ها برای حریم‌های نفتی در خوزستان در مواردی مانع سرمایه‌گذاری است بسته هستند   1281 بازدید

اندازه فونت    
حریم‌های نفتی در خوزستان در مواردی مانع سرمایه‌گذاری است

مهرداد نیکو روز دوشنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی خوزستان بیان کرد: به‌ منظور تسهیل، ساماندهی و جانمایی فعالیت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، وزارت نفت در خصوص حریم‌های نفتی موجود تصمیم‌گیری خواهد کرد.

وی ادامه‌داد: در این راستا، قرار است در نشست بعدی این شورا، نماینده وزارت نفت به همراه مسوولان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ضمن بررسی حریم‌های فعلی، پیشنهادات و شرایط لازم برای اصلاح این حریم‌ها را اعلام کنند.

نیکو افزود: اصلاح حریم اراضی نفتی در خوزستان، باعث بهبود شرایط سرمایه گذاری و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب از سوی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان در بخش دیگری از این نشست با تاکید بر ضرورت تسریع در تکمیل بانک اطلاعاتی داده‌های مکانی استان گفت: انجام برنامه ریزی‌ توسعه‌ای نیازمند آمار و اطلاعات مورد نیاز است.

وی بیان کرد: اینگونه اطلاعات مکانی، فرصت لازم را فراهم می‌کند که در هنگام وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله، شرایط به شکل بهتری مدیریت شود.

نیکو، با بیان اینکه تهیه بانک اطلاعاتی داده‌های مکانی می‌تواند باعث تصمیم گیری‌ بهینه در خصوص طرح های عمرانی شود گفت: پیشرفت های خوبی برای تکمیل این بانک اطلاعاتی در خوزستان صورت گرفته است که از جمله آنها می‌توان به اطلاعات مکانی مدارس، روستاهای داری آب و فاقد آب پایدار اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، در این نشست ۹ طرح اشتغالزایی با محوریت کشاورزی، صنعتی و خدماتی به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه خوزستان رسید.

 

 

منبع :ایرنا

 

احمدامیری. خبرآبادان. آبادان خبر. خوزستان خبر. خبر خوزستان. خبر ایران. اخبار ایران. امیری. احمد امیری روزنامه نگار

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه