خبرنگار روزنامه اسپورت اکسپرس روسیه می‌گوید سردار آزمون تصمیم خود را برای جدایی از باشگاه زنیت گرفته است اما این اتفاق نه در ژانویه بلکه در تابستان ۲۰۲۲ و با انتقال به تیم لیون می‌افتد.

برای پیگیری بیشتر این موضوع و بررسی آینده سردار آزمون با «آندری کوزیچف» خبرنگار روزنامه «اسپورت اکسپرس» روسیه گفتگو کرده است. کوزیچف معتقد است آزمون در ماه ژانویه تنها در یک صورت زنیت را ترک می‌کند در غیر این صورت او در تابستان به عنوان بازیکن آزاد روسیه را ترک می‌کند و به تیم لیون فرانسه می‌رود.

این روزنامه نگار روسی همچنین با تایید وجود یک پرونده قضایی برای آزمون در روسیه، تاکید کرد که هیچکس تمام واقعیت را نمی‌داند و تصمیم مهاجم ایران برای رفتن به یک کشور دیگر هیچ ارتباطی به این پرونده ندارد.

مشروح گفتگو با این خبرنگار روسی در ادامه می‌آید:

به عنوان نخستین سئوال تمایل دارم بدانم آیا آزمون که قراردادش این فصل با زنیت به پایان می‌رسد، بالاخره در این تیم می‌ماند و یا راهی باشگاه دیگری خواهد شد؟

– آندری کوزیچف: فکر می‌کنم آزمون در زنیت نمی‌ماند. او آماده انتقال به یکی از پنج لیگ برتر اروپا است. این امتحان کردن آخرین شانس است.

* شانس کدام تیم برای جذب آزمون بیشتر است؟ لیون، آتالانتا یا تیم‌هایی از انگلیس و اسپانیا؟

– به نظر من لیون شانس بیشتری دارد. این باشگاه در ماه آگوست برای جذب آزمون تلاش می‌کند و از الان درباره این بازیکن صحبت می‌کنند.

کوزیچف خبرنگار روس

* و زنیت با این جدایی چطور مواجه می‌شود؟ آنها می‌خواهند قرارداد آزمون را تمدید کنند ولی آزمون علاقه‌ای ندارد. آیا این باعث ایجاد چالش بین آنها می‌شود چرا که زنیت به دنبال کسب درآمد از طریق فروش آزمون در ماه ژانویه است؟

– اگر آزمون از تمدید قرارداد خودداری کند، مشکلی پیش نمی‌آید. او بازیکن مهمی برای زنیت است. جدایی در ماه ژانویه؟ فکر نمی‌کنم چنین چیزی ممکن باشد.

* چرا جدایی سردار در ماه ژانویه را غیر ممکن می‌دانید؟

– تنها در صورتی که زنیت بتواند مهاجم جدیدی به خدمت بگیرد این اتفاق می‌افتد. در ماه ژانویه این کار سخت است. پیش بینی من: آزمون بعد از پایان فصل به لیون می‌رود. در آن زمان او بازیکن آزاد خواهد بود.

* در سال‌های اخیر بارها اعلام می‌شد باشگاه‌هایی از اسپانیا، ایتالیا و انگلیس سردار را می‌خواهند. صحبت از لیورپول، آث میلان، اورتون و … مطرح شده بود. چرا هیچ موقع این انتقال نهایی نشد؟ آیا واقعاً پیشنهادی وجود نداشت و یا باشگاه زنیت مانع از انتقال آزمون می‌شد؟

– اطلاعاتی در این مورد ندارم ولی می‌توانم بگویم این یک گزینه درست بود زیرا سردار بازیکن بسیار مهمی برای زنیت بوده است.

* روزنامه شما یعنی sport-express چند هفته پیش خبر داد آزمون در روسیه درگیر یک پرونده شخصی شده است و دادگاهی برای او تشکیل خواهد شد. آیا این ادعا ثابت شده است؟

– یک پرونده قضایی وجود دارد اما فقط آزمون است که تمام واقعیت را می‌داند. ما داستان‌های مشابه زیادی را دیده‌ایم اما همه آنها حقیقت نداشته است.

آزمون به لیون می‌رود اما در تابستان/ واکنش به پرونده قضایی سردار
سردار آزمون در ایتالیا و روز بازی با یوونتوس

* آیا صحت دارد دلیل اصلی آزمون برای رفتن به یک کشور و تیم دیگر همین اتفاقات و پرونده است؟

 فکر نمی‌کنم ارتباطی بین این پرونده و فوتبال آزمون وجود داشته باشد. او از مدت‌ها پیش می‌خواهد در اروپا بازی کند و این تصمیم فقط دلیل فوتبالی دارد.

* به عنوان سئوال پایانی؛ آیا فکر می‌کنید آزمون با انتقال به یک لیگ و کشور دیگر می‌تواند موفقیتش در روسیه را تکرار کند؟ می‌تواند همان روند گلزنی را ادامه بدهد و حتی در کشوری دیگر آقای گل بشود؟

– در هر باشگاه جدیدی، او رقابت بیشتری خواهد داشت؛ بسیار بیشتر از رقابتی که در لیگ روسیه وجود دارد. فقط بازی‌هایش است که به سئوال شما جواب می‌دهد. شما داستان طارمی را دیده‌اید. شروع از یک باشگاه کوچک و تنها بعد از یک فصل انتقال به پورتو. آزمون می‌تواند به باشگاه قدرتمندتری برود و این برایش بیشتر دشوار است. او بازیکن توانمند و قدرتمندی است اما در هر یک از پنج لیگ تاپ اروپا او کار را از اول شروع خواهد کرد.