زنان قدرتمند چه ویژگی‌هایی دارند؟

اجتماعی تاریخ انتشار: ۰۰/۰۸/۲۵ دیدگاه‌ها برای زنان قدرتمند چه ویژگی‌هایی دارند؟ بسته هستند   2762 بازدید

اندازه فونت    
زنان قدرتمند چه ویژگی‌هایی دارند؟

 شاید مهم‌ترین ویژگی زنان با اعتماد به نفس این باشد که آن‌ها با وجود سختی‌هایی که در زندگی خود تجربه کرده اند، خود را نباخته اند. به همین دلیل هم از سایر زنان متمایز شده و الهام بخش همه زنان جوان و نسل‌های آینده هستند.

زنان قوی، روح‌های زیبایی دارند که در نقش‌های مادر، خواهر، دوست، همسر و رهبر به خوبی می‌درخشند. آن‌ها در هر جنبه‌ای از زندگی شخصی، خانوادگی و کاری شان موفق و برنده هستند.

امروزه هزاران رهبر قدرتمند زن، در عرصه‌های کشورداری، صاحبان شرکت‌های بزرگ، ورزش و هنر وجود دارند و الگو‌های بی نظیر و الهام بخش برای سایر زنان تلقی می‌شوند. به سه نمونه از این زنان قوی و پرآوازه در ادامه می‌پردازیم.

ایندرا نویی، درحال حاضر مدیر عامل شرکت بزرگ پپسی است و سابقه کار در بسیاری از شرکت‌های معتبر جهان را دارد. او با کسب عنوان یکی از بهترین رهبران آمریکا به یکی از معروف‌ترین و با ارزش‌ترین رهبران جهان تجارت تبدیل شده است.

ایندرا نویی، در کارنامه کاری اش ویژگی‌های برجسته رهبری را به نمایش گذاشته است که به دلیل شخصیت بلندپروازانه، پرشور و هوش سرشار از دیگران متفاوت محسوب می‌شود.

بازیگر محبوب هندی پریانکا چوپرا است که در صنعت بالیوود یکی از ستاره‌های موفق است. او در سال ۲۰۰۰ لقب ملکه زیبایی جهان را گرفت و هم چنین در مجله تایم به عنوان یکی از ۱۰۰ فرد تاثیر گذار در جهان معرفی شد. پریانکا چوپرا، اولین زن مهاجر هندی بود که در یک برنامه تلویزیونی برجسته آمریکایی به عنوان یک ستاره حضور یافت.

او به نمادی برای توانمندسازی زنان تبدیل شد و همواره در راستای ارتقای حقوق زنان و ارزش‌های فمینیسم تلاش می‌کند. در واقع شخصیت چند بعدی، پرشور و الهام بخش اش او را تبدیل به یک الگوی زن موفق برای زنان جوان هندی کرد.

اپرا وینفری، در حرفه خود بسیار موفق و پرآوازه است. او به یک مجری توانمند برنامه موفق گفتگو و مدیرعامل برنامه خود در شبکه اپرا وینفری و همچنین یک بازیگر بزرگ تبدیل شده است. هم چنین به عنوان ۱۰۰ زن تأثیرگذار در مجله TIME معرفی شده است.

یکی از کار‌های بزرگ دیگر او، ایجاد آکادمی رهبری برای آموزش مهارت‌های رهبری برای زنان جوان در آفریقای جنوبی است. اپرا، به عنوان یک نیکوکار برجسته سیاه پوست در تاریخ آمریکا شناخته شده است و این عنوان را به خاطر ویژگی‌های سخت کوشی، فداکاری و انگیزه بالا به دست آورده است.

چنین زنان قدرتمند و تاثیر گذار جهان به صورت مشخص از هفت ویژگی شخصیتی برخوردارند که اگر شما هم آن‌ها را در خود پرورش بدهید قطعا به یک زن قوی، تاثیرگذار و پرآوازه تبدیل خواهید شد.

۱. پرشور بودن

زنان قوی از قلب خود پیروی می‌کنند. وقت کافی و تلاش خود را برای دستیابی به اهداف و رویا‌های خود اختصاص می‌دهند. کار‌هایی را که دوست دارند، انجام می‌دهند، حتی اگر این کار‌ها مساوی با از بین رفتن آسایش شان باشد. این مسئله به آن‌ها اجازه می‌دهد که رشد کنند و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

۲. تمرین عشق ورزیدن به خود

این نوع از زنان با وجود همه کاستی‌هایی که در خود دارند، ویژگی‌های منحصر به فرد را درک و با قدردانی از آن‌ها، عشق به خود را تمرین می‌کنند. آن‌ها نواقص خود را می‌پذیرند و روی نقاط ضعف و اشتباه خود کار می‌کنند.

زنان قدرتمند، سعی می‌کنند هر روز به فردی بهتر و الهام‌بخش تبدیل شوند. خوشبختی خود را با تلاش خود می‌یابند. همیشه به جای دیگران با خود رقابت می‌کنند. آنان برای هر مانعی که بر سر راه شان قرار بگیرد ارزش قائل هستند؛ زیرا معتقدند سختی‌ها گامی برای موفقیت و قدرت هستند.

عشق به خود، اعتماد به نفس را به طرز فوق العاده‌ای افزایش می‌دهد و به افراد اجازه می‌دهد احساس خوبی نسبت به خود داشته باشند.

۳. خوش بین بودن

زنان با اعتماد به نفس بالا، دید مثبت به زندگی دارند و در روبرو شدن با هر موقعیت خوش بین هستند. آنان درمورد ایده‌های خود فکر می‌کنند و معتقد هستند که همه چیز ممکن است. پس بهترین راه حل را برای هر مشکل ارائه می‌دهند.

آن‌ها زنان همفکر با خود را تشویق می‌کنند تا با کمک هم برای رسیدن به رویا‌های خود تلاش کنند و در کنار یکدیگر باشند. خوش‌بینی برای موفقیت در زندگی بسیار مهم است و هر زن با اعتماد به نفس، باید آن را به تصویر بکشد.

۴. عدم اعتقاد به تطابق با استاندارد‌های جامعه

این ویژگی چنین زنانی است که معتقد هستند نیازی به مطابقت با استاندارد‌های جامعه ندارند. این استانداردها، زن زیبا را با اندام و شخصیت خاص به تصویر می‌کشند. آن‌ها از پذیرفتن آنچه جامعه به آن‌ها می‌گوید که مثلا چه رفتار خاصی داشته باشند، خودداری می‌کنند.

این زنان معتقدند که زیبایی فقط به این معنا است که زن‌ها نقص خود را بپذیرند و بهترین نسخه خود باشند. آنان با خود راحت هستند و برای جا افتادن در جامعه و محیط کار، نیازی به تغییر شخصیت خود ندارند.

آن‌ها معتقدند که زن، زمانی زیبا است که احساس خوشبختی و اعتماد به نفس نسبت به خود داشته باشد و برای شخصی که تبدیل شده است ارزش قائل شود. آن‌ها نیازی به پذیرش دیگران ندارند.

۵. فروتن بودن

زنان با اعتماد به نفس، حین کار برای رسیدن به رویا‌ها و علاقمندی‌های خود، فروتن هم هستند. این موضوع به آنان کمک می‌کند تا به عنوان یک زن مستقل رشد کرده و قوی شوند. هرگز سعی نمی‌کنند استعداد‌ها و مهارت‌های خود را در مقابل دیگران به نمایش بگذارند تا همه را تحت‌تأثیر قرار دهند یا به خود افتخار کنند.

آنان به دستاورد‌های خود افتخار می‌کنند و نیازی به اثبات دستاورد‌های خود به دیگران ندارند و در رقابت دائمی با آن‌ها نیستند. به خود اطمینان دارند و استعداد خود را در زمینه مشخص درک کرده کرده‌اند. آن‌ها بهترین‌ها را در همه می‌بینند. از موفقیت دیگران خوشحال و همیشه آن‌ها را تشویق می‌کنند تا در زندگی بهتر عمل کنند.

۶. ارزش قائل شدن به خود

این ویژگی با سایر ویژگی‌ها مرتبط است، زنان با اعتماد به نفس، برای خود ارزش قائل هستند و عزت نفس بالایی را به تصویر می‌کشند. آنان به جای این که اقدامات خود و احساس دیگران را در مورد این اقدامات مورد سوال قرار دهند، به ارزش‌های خود توجه می‌کنند.

این نوع از زنان، بر این عقیده هستند که خوش‌قلب، شایسته و دوست‌داشتنی هستند و معتقدند افرادی که برای خود و شخصیت خود ارزش قائل‌اند در زندگی آن‌ها باقی خواهند ماند.

این جالب‌ترین ویژگی زنان قدرتمند و با اعتماد به نفس است که به راحتی می‌توانند از افرادی که شخصیت آن‌ها را دست کم می‌گیرند دور شوند. آن‌ها در مورد اصالت خود راحت هستند و در اعتماد به خود برای انتخاب درست، احساس راحتی می‌کنند.

۷. بادرک وکنجکاو بودن

زنان قدرتمند و با اعتماد به نفس، همیشه کنجکاو هستند و در پرسیدن سوالات متعدد در هر موقعیتی مشتاق‌اند.

در ارائه ایده‌های خلاقانه پیشگام بوده و به آسانی اعتماد به نفس خود را در امور مختلف بروز می‌دهند. این موضوع به آن‌ها این امکان را فراهم می‌کند که شخصیت خود را بشناسند و فرصت‌های بهتری برای خود خلق کنند.

این ویژگی‌ها، می‌توانند اعتماد به نفس را افزایش دهند و به پیشبرد یک زندگی موفق و شاد در آینده کمک کنند.

اگر شما یک زن هستید و می‌خواهید اعتماد به نفس بیشتری ایجاد کنید، باید میزان تفاوت خود را با این ویژگی‌ها در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که همیشه همان طور که هستید، زیبا هستید.

اجتماعی،خبراجتماعی،اخباراجتماعی،خبر اجتماعی،اخبار اجتماعی،زنان قدرتمند

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه