۱۰ تا از معروف‌ترین قاتلان سریالی جهان که هویت آن‌ها هیچ وقت کشف نشد

وبگردی تاریخ انتشار: ۰۰/۰۸/۲۱ دیدگاه‌ها برای ۱۰ تا از معروف‌ترین قاتلان سریالی جهان که هویت آن‌ها هیچ وقت کشف نشد بسته هستند   4642 بازدید

اندازه فونت    
۱۰ تا از معروف‌ترین قاتلان سریالی جهان که هویت آن‌ها هیچ وقت کشف نشد

در این گزارش بدنام ترین ، خبیث ترین و معروف ترین قاتلان زنجیره ای جهان را برای شما لیست کرده ایم ، برخی از این قتل ها به مدت ها ( در یک مورد خاص حتی تا دو سده ) قبل باز میگردد ، اما همچنان هویت قاتل نامعلوم است. با ما همراه باشید.

۱۰- مرد سنگی (stoneman)

مرد سنگی لقب فردی است که در ۱۹۸۹ در کلکته، حدود ۱۳ نفر را در خواب به قتل رساند. هویت او هیچ وقت کشف نشد. عموما مقتولان افراد بی خانمان بودند. همچنین تعدادی قتل با همین الگو در بمبای هند رخ داد که پلیس جنایی هند حدس زده بود که ممکن است به همین قاتل مربوط باشد. علت انتخاب اسم مرد سنگی این بود که قاتل با سنگ به سر قربانیان میکوبیده است تا آن‌ها را به قتل برساند.

۹- قصاب آتلانتا (atlanta butcher)

قصاب آتلانتا عموما قربانیان خود را از بین دختران سیاه پوست ۲۰ الی ۳۰ ساله‌ی ساکن آتلانتا انتخاب میکرده است. این قتل‌ها به ۱۹۱۱ بازمیگردد، و تقریب زده میشود که او مسئول مرگ ۱۵ زن بوده است.

پلیس حتی مطمئن نبود که این قتل‌ها توسط یک فرد رخ میدهد، یا یک گروه. حدود ۶ نفر مظنون در پرونده وجود داشت که اتهام هیچ کدام از آن‌ها ثابت نشد. در نتیجه همچنان هویت قاتل یا قاتلان این پرونده پنهان است.

۸– نابودگر دختران خدمتکار (servant girl annihilator)

در رتبه‌ی هشتم معروف‌ترین قاتلان سریالی جهان، نابود گر دختران خدمتکار قرار دارد. این قتل‌ها در ۱۸۸۴-۱۸۸۵ در شهر آستین در ایالت تگزاس رخ داد. تعداد قربانیان ۸ عدد تقریب زده شده بود. ۷ تا از قربانیان خانم بودند و یک نفر از آن‌ها آقا بوده است. به تمام آن‌ها در هنگام خواب حمله شده بود. ۵ تا از قربانیان زن با ضربه‌ای بیهوش شده بودند و قاتل بدن آن‌ها را تا بیرون خانه کشانده بوده و آن‌ها را به قتل رسانده بود سپس آن‌ها را با بی ر حمی نقص عضو کرده بود.

حدود ۴۰۰ نفر برای بازجویی دستگیر و یک نفر متهم شد، اما اتهام او اثبات نشد. عموما قربانیان این قاتل با تبر به قتل رسیدند، به همین علت این قاتل با نام مرد تبری آستین نیز مشهور است. فرضیات وجود دارد که پرونده‌ی جک قصاب به پرونده‌ی نابودگر دختران خدمتکار مربوط است.

۷- مرد تبرزن نیواورلئان (axeman of new orleans)

همان طور که از لقب قاتل پیداست، او با تبر قربانیان را به قتل میرسانده است. این تبر عموما متعلق به خود قربانیان بوده است. او با تبر به خانه‌ی قربانیان حمله میکرده و پس از شکستن درب سریعا به ساکنین حمله میکرده است. البته او تنها در نیواورلئان مرتکب جنایت نشده و تعدادی از پرونده‌های مشابه لوئیزیانا را هم به او منسوب کرده اند. این قتل‌های فجیع در ۱۹۱۸-۱۹۱۹ رخ میداده است.

از آمجا که اکثر قربانیان نژاد آمرکیایی و ایتالیایی داشتند، گفته میشود که انگیزه‌ای نژادپرستانه پشت این پرونده وجود داشته است. هویت این قاتل نیز هیچ وقت کشف نشد

۶- قاتل کودکان اوکلند (oakland child killer)

۴ کودک قربانی قاتل کودکان اوکلند میشیگان بودند. دوتا از این کودکان دختر و دو تای دیگر پسر بودند. این قتل‌ها در ۱۹۷۶-۱۹۷۷ رخ داد. این کودکان دزیده میشدند و به قتل میرسیدند و جسد آن‌ها در نقاط مختلف شهر رها میشد.

علت مرگ تمام قربانیان خفگی بوده است، به جز یکی از دختر‌ها که با شاتگان به صورت او شلیک شده بود. به پسر‌ها آزارجنسی رسیده بود و زخم‌هایی بر سر آن‌ها دیده میشد. با وجود نزدیک به ۱۸۰۰۰ سرنخ و بازکردن مجدد پرونده هنوز هویت قاتل به صورت قطعی مشخص نشده است.

۵- قاتل شبح (phantom killer)

قتل‌های مهتاب تکسارکانا (texarka)، مربوط به همین قاتل است. او به ۸ نفر در طی ۷۰ روز حمله کرد و ۵ نفر از آن‌ها به قتل رسیدند. عموما این حملات در آخر هفته اتفاق میوفتاد و اکثر قربانیان، زوج‌های جوان بوده اند. او هنگام ارتکاب جرم، ماسکی پارچه‌ای با دو سورخ در قسمت چشم‌ها به سر میگذاشت.

قتل‌ها به قدری شهر را متشنش کرده بود، که رنجر‌های تگزاس برای بررسی پرونده به این شهر آمدند و شب‌ها در شهر گشت میزدند. مردم نیز تقریبا کل فروشگاه‌های اسلحه را خالی کرده و به صورت مسلح خود را در خانه قرنطینه کردند. حتی تعدادی نیز از شهر فرار کردند. هویت قاتل هنوز هم نامعلوم است.

۴- چارلی قطع کن (charlie chop off)

در رتبه‌ی چهارم معروف‌ترین قاتلان سریالی جهان، چارلی قطع کن قرار دارد. چارلی قطع کن، نام یکی از بدنام‌ترین قاتلین سریالی نیویورک است. او مسئول مرگ ۶ کودک در منهتن نیویورک است. این قتل‌ها در ۱۹۷۲- ۱۹۷۴ رخ داده بود.

علت این نامگذاری شیوه‌ی کثیف قتل بود چرا که او همواره قربانیان را قطع عضو میکرد. با وجود بررسی‌های فراوان هویت قاتل هیچ گاه معلوم نشد. با وجود این که یک نفر به قتل‌ها اعتراف کرد، اعتراف او دروغین اعلام شد و او به آسایشگاه روانی فرستاده شد.

۳- قاتل بالاتنه کلیولند (cleveland torso murderer)

این قاتل به لقب قصاب دیوانه‌ی کینگزبوری هم معروف بود. حدود ۱۲ قتل را مربوط به او میدانند. در حالی که ممکن است این تعداد به ۲۰ هم برسد. او معمولا اجساد را در حاشیه شهر رها میکرد. به همین علت اجساد اکثرا دیر کشف میشدند؛ و با وجود این که او سر قربانیان را میبرید، و اجساد دیر کشف میشدند، شناسایی آن‌ها بسیار سخت و زمان بر میشد، اما با این حال هویت مقتول‌ها مشخص هست. علت این نامگذاری سبک قتل وحشیانه است. او قربانین را قطع عضو میکرد و سپس بالاتنه آن‌ها را از وسط دو نیم میکرد.

با وجود تلاش بسیار پلیس، و حتی پیگری پرونده توسط الیوت نس (کسی که توانست گانگستر معروف، ال کاپون را محکوم کند) هویت قاتل هیچ وقت مشخص نشد.

۲- جک قصاب (jack the ripper)

اگر جک قصاب، بد نام‌ترین و معروف‌ترین قاتلان سریالی دنیا نباشد، یکی از بدنام‌ترین‌ها است. به قدری در ۱۸۸۸ ترس در لندن ایجاد کرده بود، که شایعات و افسانه‌های زیادی در پرونده او وجود دارد، برای مثال گفته میشود که او به پلیس نامه‌هایی ارسال میکرده است، که آن‌ها را راهنمایی کند چطور او را دستگیر کنند و یا این که او ادم خوار یا جراح بوده است؛ که در زیر توضیح میدهیم که ممکن است درست باشند.

جک قصاب، قربانیان خود را از بین زنان بدکاره انگلستان انتخاب میکرد و آن‌ها را با ضربات چاقو به قتل میرساند و قطع عضو میکرد. برش‌های چاقو به نوعی منظم، و کاری بوده است که این گمان را به وجود آورده بود که قاتل دانشی از علوم جراحی دارد.

نامه‌های زیادی (چه جعل شده جه واقعی) از طرف جک قصاب به پلیس و روزنامه‌ها ارسال شد، که از بین آن‌ها سه تا معروف است.

ابتدا نامه‌ی dear boss در ۲۵ سپتامبر ۱۸۸۸ به روزنامه لندن فرستاده شد که آن‌ها آن را تحویل اسکاتلندیارد دادند. این که نامه جعلی یا واقعی بوده است در متن نامه مشخص شد. قاتل عنوان کرده بود که گوش قربانیان را میبرد، که بعد‌ها یکی از جنازه‌ها بدون گوش پیدا شد. بر اساس همین نامه به او لقب جک قصاب را دادند. اکثریت نامه‌هایی که بعد‌ها جعل شده و فرستاده شده بودند از سبک نگارش این نامه الگوبرداری کرده بودند.

سپس نامه‌ی saucy jacky دریافت شد که دست خط آن مطابقت کامل با dear boss داشت و جک در آن ادعا کرد که قصد دارد دو نفر را بکشد. برخی بور دارند او قبل از ارسال نامه قتل‌ها را انجام داده بوده تا مطمئن باشد از او جلوگیری نمیشود؛ و سپس نامه را فرستاده است تا پلیس را تحقیر کند.

در آخر مخوف‌ترین نامه ارسال شد. نامه letter from hell که به همراه جعبه‌ی کوچکی حاوی نصف کلیه چپ یک انسان بود. در نامه او ادعا کرده بود که نصفه‌ی دیگر این کلیه را خورده است.

اگرچه تعداد قربانیان جک کمتر از باقی افراد در این لیست بود، اما ترسی که در شهر ایجاد کرده بود و این که او از اولین قاتلان سریالی بود که نامه نگاری میکرده است، او را به افسانه‌ای مخوف در شهر لندن تبدیل کرده است.

۱- زودیاک (zodiac)

زودیاک اگر بدنام‌ترین قاتل نباشد، یکی از بدنام‌ترین‌ها است. او و جک قاتل به قدری خبیث و بد طینت بودند، که نمیتوان به طور قطع گفت کدام مورد بد‌تر است.

زودیاک مسئول مرگ ۵ نفر است، که گفته میشود تعداد قربانیان باید از این تعداد بیشتر میبوده است. علت نام گذاری (zodiac) به معنای برج‌های ۱۲ گانه، به علت استفاده از یک نوع رمزنگاری بسیار قدرتمن قرون وسطی به همین نام در نامه نگاری‌های او بوده است. با وجود این که اکثریت قربانیان او، زوج‌های جوان بوده اند، اما او هیچ وجدانی برای کشتن کودکان یا مادران باردار و … نداشت. چرا که در نامه نگاری‌های خود بار‌ها پلیس را تهدید به قتل کودکان مدرسه‌ای کرده بود؛ و یکی از قربانیان او که جان سالم به در برده بود، یک مادر باردار بود.

یک بار او در یک تماس تلفنی دو وکیل را دعوت به صحبت در یک برنامه تلوزیونی کرده بود. یکی از وکیل‌ها دعوت را پذیرفت، در برنامه فردی که ادعا داشت زودیاک است تماس میگرید؛ و در طی صحبت با وکیل (به نام بلی) اقرار میکند که نام او سم بوده است.

۱۰ تا از معروف‌ترین قاتلان سریالی جهان که هویت آن‌ها هیچ وقت کشف نشد
یکی از نامه‌های رمزنگاری شده زودیاک

تعداد زیادی نامه از طرف او به پلیس و روزنامه‌ها فرستاده شد که اکثرا هدف تحقیر، تهدید، نمایش و راهنمایی داشتند. این نامه‌ها کمتر میتوانستند جاع شوند چرا که اکثرا از یک کد رمزنگاری پیچیده به نام زودیاک استفاده میکردند؛ و گا‌ها برای اثبات هویت، زودیاک تکه‌ای از لباس قربانیان را به همراه نامه ارسال میکرد. دو تا از نامه‌های رمزنگاری شده تاکنون (۲۰۲۱) تفسیر شده است. اما همچنان دیگر نامه‌های رمزنگاری شده غیرقابل درک هستند. در برخی نامه‌ها او به قربانیان خود “برده” میگفته است و عنوان میکرد که قراراست با قتل، تعداد برده‌های خود را در بهشت زیاد کند؛ و سپس آن‌ها را در بهشت آزار دهد. همچنین در یکی از نامه‌ها که رمز آن به تازگی شکسته شده بود، بیان کرده بود که از اعدام (سالن گاز) نمیترسد چرا که او را زودتر به بهشت میفرستند.

قربانیانی که از چنگ او زنده فرار کرده بودند، بیان کردند که او با یک ماسک بزرگ و یک گردنبند از صلیبی در وسط یک دایره، به قتل دست میزند. دوتا از قربانیان چهره‌ی او را دیده بودند و تشریح کرده بودند، اما حتی با این وجود نیز هویت قاتل همچنان مخفی است.

وبگردی،قتل،حوادث،خبرحوادث،اخبارحوادث،خبر حوادث،اخبار حوادث،قاتل

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه