احتمال افزایش حملات تنفسی در پی نخستین بارندگی اهواز

خوزستان تاریخ انتشار: ۰۰/۰۸/۲۱ دیدگاه‌ها برای احتمال افزایش حملات تنفسی در پی نخستین بارندگی اهواز بسته هستند   4224 بازدید

اندازه فونت    
احتمال افزایش حملات تنفسی در پی نخستین بارندگی اهواز

فرهاد ابول‌نژادیان رئیس دانشگاه علوم علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، با اشاره به بارش نخستین باران پاییزی در اهواز و احتمال بروز حملات تنفسی اظهار کرد: با توجه به هرس نشدن کامل درختان کنوکارپوس، امسال احتمال بروز حملات تنفسی در پی نخستین بارندگی بیشتر است.

وی افزود: در حال حاضر همه بیمارستان‌ها در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند تا در صورت مواجهه با این بیماران، سریعا اقدامات درمانی و اکسیژن‌رسانی به بیماران انجام شود.

ابول‌نژادیان با اشاره به تامین تجهیزات مورد نیاز برای ارائه خدمات به بیماران دچار حملات تنفسی، تصریح کرد: با توجه به تشابه علائم بالینی این بیماران و بیماران مبتلا به کووید۱۹ و آنفولانزا، تشخیص بیماری برای پزشکان سخت می‌شود در نتیجه ماندگاری بیماران و ازدحام در اورژانس‌ها بیشتر می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در این شرایط مردم به ویژه بیماران تنفسی و دارای بیماری زمینه‌ای از منزل خارج نشوند و درب و پنجره‌ها را نیز ببندند.

وی افزود: بیمارانی که در سال‌های گذشته در پی اولین بارش پاییزی دچار تنگی نفس و علائم تنفسی شده‌اند، اسپری‌های تنفسی خود را مصرف کنند.

خوزستان،خبرخوزستان،اخبارخوزستان،خبر خوزستان،اخبار خوزستان،باران،حملات تنفسی

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه