پلمب مرکز زیبایی که نخبه اهوازی را به کما برد

خوزستان تاریخ انتشار: ۰۰/۰۸/۱۹ دیدگاه‌ها برای پلمب مرکز زیبایی که نخبه اهوازی را به کما برد بسته هستند   2910 بازدید

اندازه فونت    
پلمب مرکز زیبایی که نخبه اهوازی را به کما برد

فرهاد ابول نژادیان، رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: مرکز زیبایی که حین انجام عمل زیبایی باعث به کما رفتن دختر نخبه اهوازی شد،  با کمک پلیس اماکن و اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز پلمب و اقدام قانونی آن در حال پیگیری است.

او افزود: مراکز غیرمجازی که در خوزستان فعال هستند مرتبا از سوی اداره نظارت بر درمان شناسایی می‌شوند و بر اساس کمیسیون ماده ۱۱ که متشکل از سازمان نظام پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و تعزیرات حکومتی است، مراکز زیبایی مرتبا مورد رصد قرار گرفته و موارد غیرقانونی به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

ابول نژادیان بیان داشت: ۲ دسته فعالیت درمانی غیرقانونی وجود دارد و دسته اول افرادی که هیچ پروانه‌ای از دانشگاه نداشته و به صورت غیرقانونی و زیر زمینی عمل‌های جراحی انجام می‌دهند مثلا برخی در آرایشگاه‌های زنانه یا در مراکزی که هیچ پروانه‌ای ندارند این عمل‌ها را انجام می‌دهند که نوعی دخالت در حرفه پزشکی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: دسته دوم، مراکزی هستند که پروانه فعالیت از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دارند، اما بر اساس رشته خود فعالیت نکرده و اقدام غیرقانونی انجام می‌دهند که دانشگاه بر هر ۲ دسته نظارت کافی داشته و اداره اماکن نیز ما را همراهی می‌کند.

این مقام مسئول گفت: این اماکن غیرقانونی مرتبا پلمب و به دادگاه معرفی می‌شوند اگرچه انتظار داریم که مردم با علم و آگاهی و شناخت کافی به این مراکز درمانی مراجعه کنند و محل تبلیغ این مراکز غیرقانونی فضای مجازی است و جوانان فریب تبلیغات کذایی را خورده و به افرادی مراجعه می‌کنند که صلاحیت لازم برای اینگونه عمل‌های جراحی را ندارند.

علی خوانین مدیر بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز در خصوص وضعیت دختر ۱۹ ساله اهوازی گفت: حدود ساعت ۱۲ ظهر ۱۵ آبان‌ماه، همکاران اورژانس پیش بیمارستانی، دخترخانم جوان ۱۹ ساله‌ای را با ایست قلبی تنفسی کامل به بیمارستان امام منتقل کردند که به بخش ICU منتقل شد.

او افزود: همه اقدامات لازم برای بیمار انجام شده و متخصصان نورولوژی این مرکز درمانی، بیمار را معاینه کرده‌اند و با گذشت چند روز از بستری این دختر ۱۹ ساله، هیچ گونه علائم امیدوارکننده‌ای برای بقاء بیمار مشاهده نشده است.

خوزستان،خبرخوزستان،اخبارخوزستان،خبر خوزستان،اخبار خوزستان،مرکز زیبایی

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه