صلاح نمی‌دانیم به حاشیه‌های جودو ورود کنیم

جودو , ورزشی تاریخ انتشار: ۰۰/۰۸/۱۹ دیدگاه‌ها برای صلاح نمی‌دانیم به حاشیه‌های جودو ورود کنیم بسته هستند   5714 بازدید

اندازه فونت    
صلاح نمی‌دانیم به حاشیه‌های جودو ورود کنیم

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: همه باید کمک کنیم که جودو از تعلیق خارج شود و در حال حاضر صلاح نمی‌دانم به حاشیه‌های این رشته ورود کنیم.

سیدرضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص پرداخت پاداش ورزشکاران المپیکی اظهار داشت: حق طبیعی ورزشکاران ما است که از حقوق قانونی خودشان برخوردار باشند. ما در توکیو و همان زمانی که قهرمانان ما روی سکو می‌رفتند در داخل دهکده مراسم کوچکی برگزار می‌کردیم و پاداش ارزی را همانجا پرداخت می‌کردیم چون عنوان پاداش پای سکو بود. یک اتفاق دیگری هم صورت گرفت که برای ورزشکار ۳ طلایی‌مان علاوه بر ۱۰ هزار یورو، ۵ هزار یورو پرداخت کردیم و ۷۰ درصد این مبلغ هم به مربیان و کادرفنی پرداخت شد. با همت رئیس جمهور که شخصا برای پرداخت پاداش به موقع قهرمانان پیگیر بودند این اتفاق شکل گرفت و قهرمانان المپیک و پارالمپیک بلافاصله بعد از مسابقات پاداش ریالی خودشان را هم دریافت کردند که این موضوع تاثیر مثبتی در انگیزه قهرمانان ما خواهد گذاشت. 

وی در خصوص برگزاری جلسه برای مسابقات آسیایی عنوان کرد: مهمترین رویداد ما بعد از المپیک مسابقات آسیایی است، این مسابقات از این جهت برای ما مهم است که یکی از مدعیان آسیایی هستیم و جایگاه پنجم و ششم آسیا را در اختیار داریم. این دوره هم هدف‌گذاری کردیم که نسبت به مسابقات جاکارتا یک پله بالاتر قرار بگیریم. قدرت‌های بزرگ ورزش جهان در آسیا هستند، چین، کره، ژاپن و کشورهای آسیای میانه حضور دارند. ما دیروز رسما نشست کادرسرپرستی هانگژو چین را آغاز کردیم و سیاست‌های کلی را تصویب کردیم و اصل را بر اعزام کیفی کاروان گذاشتیم، کسانی اعزام خواهند شد که امکان حضورشان روی سکو بسیار بالا باشد. 

رئیس کمیته ملی المپیک در همین زمینه افزود: نکته دوم هم توجه ویژه به بانوان است، آنها ثابت کردند که انگیزه زیادی برای درخشش در ورزش قهرمانی دارند. مسئله سوم هم توجه به تجهیزات و تولیدات داخلی است. نکته بعدی هم که مورد اهمیت بود توجه به مسائل فرهنگی بود و قرار شد یک کمیته فرهنگی شکل بگیرد که فرهنگ و تمدن ایرانی را در چین برای همه ۴۵ کشور حاضر در مسابقات به نمایش گذاشته شود. این مجموعه تصمیمات جلسه دیروز بود و در مجموع ما حدود ۴۰ رشته را در هانگژو خواهیم داشت و آن چیزی که مهم است که بتوانیم از مسابقات قبلی در جاکارتا یک پله بالاتر باشیم، ان‌شاالله در جلسات بعدی جزئیات بیشتر را تصویب خواهیم کرد و از امروز با تک تک فدراسیون‌ها و کادرفنی‌شان جلسه خواهیم گذاشت و لیست نفرات اعزامی را مشخص خواهیم کرد.

صالحی‌امیری در خصوص مشکلات فدراسیون جودو و اختلافات درونی این فدراسیون تصریح کرد: جودو عضوی از خانواده ورزش قهرمانی ما است و همه باید کمک کنیم که این رشته از تعلیق خارج شود و خانواده جودو به میادین ملی، آسیایی و جهانی برگردد. باید از مسائل حاشیه‌ای عبور کنیم و نباید به آن بپردازیم. از این منظر من هیچگونه مصلحت نمی‌دانم که به حواشی جودو ورود کنیم. طی ۲ سال اخیر حداقل در ۳۰ جلسه مستمر شرکت کردیم و تمرکز ما بر این بوده که نحوه دفاع از حقوق جودو ایران را بررسی کنیم و استراتژی اول ما و وزارت ورزش حمایت حداکثری از فدراسیون جودو برای خروج از این بن‌بست و تعلیق است و ان‌شاالله این اتفاق شکل خواهد گرفت و  صلاح نمی‌دانم که به حاشیه‌ها ورود کنیم. 

وی درباره نامه کمیته ملی المپیک برای حل مشکل فدراسیون جودو خاطرنشان کرد: نامه ما کاملا روشن است، در متن این نامه آمده است که فدراسیون جودو لطمه دیده و این روند باعث خسارت به جودو خواهد بود و نیازمند بازنگری است. نامه کاملا عزت‌مندانه بود. من خواهشم این است که اصلا رسانه‌ها به حواشی جودو نپردازند و باید دفاع جانانه از حقوق جودو داشته باشیم. من حداقل بیش از ۱۰ جلسه با مقامات کمیته بین‌المللی المپیک در دفاع از حقوق جودو و رفع تعلیق آن داشته‌ام. 

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: تاریخ برگزاری دادگاه جودو هم سوم آذرماه است که غیرحضوری هم است. ما این روند را دنبال می‌کنیم و با وکیل پرونده دیروز مذاکره داشتم، خوشبختانه وکیل توانمندی است، روند روبه‌جلو و مثبتی داریم و من باور دارم که حتما جودو از تعلیق خارج خواهد شد.

صالحی‌امیری در پایان در خصوص شرایط فدراسیون ژیمناستیک گفت: مجموعه بحث‌هایی که در خصوص فدراسیون ژیمناستیک است مباحث درون خانوادگی است و باید در جلسات داخلی حل و فصل شود و ان‌شاالله در آینده نزدیک مسائل ژیمناستیک حل خواهد شد و این رشته بار دیگر مسیر خودش را دنبال خواهد کرد، باید اجازه دهیم مسائل این فدراسیون خارج از فضای رسانه و در جامعه ورزش، وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون ژیمناستیک حل و فصل شود. 

آبادان،خبر آبادان،اخبار آبادان،آبادان خبر،آبادان نیوز،امیری،احمد امیری،احمدامیری،کمیته ملی المپیک،فدراسیون ژیمناستیک،جودو،ahmadamiri,ahmad amiri,فدراسیون جودو،

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه