مدارس متوسطه اول و دوم خوزستان از امروز بازگشایی می‌شوند

خوزستان تاریخ انتشار: ۰۰/۰۸/۱۵ دیدگاه‌ها برای مدارس متوسطه اول و دوم خوزستان از امروز بازگشایی می‌شوند بسته هستند   3152 بازدید

اندازه فونت    
مدارس متوسطه اول و دوم خوزستان از امروز بازگشایی می‌شوند

کوروش مودت مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به بازگشایی مدارس متوسطه اول و دوم خوزستان از امروز (شنبه)، گفت: شیوه نامه بازگشایی مدارس متوسطه اول و دوم، مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است که بر اساس آن از نیمه دوم آبان ماه فعالیت مدارس با یکسری الزامات امکان پذیر است.

او افزود: بر اساس این شیوه نامه‌ها رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، واکسیناسیون و موارد دیگر را اعلام کردیم که در این جهت پ شورای مدرسه، شورای سلامت آموزشگاه با شورای معلمان باید اقداماتی انجام داده و فرم آمادگی مدرسه را تکمیل و به ناحیه ارسال کنند.

مودت بیان کرد: با اخذ مجوز، مدرسه مجاز به بازگشایی است؛ اما بازگشایی به گونه‌ای نیست که دانش آموزان هر روز در مدرسه حضور پیدا کنند و طبق تقسیم بندی انجام شده ممکن است بر اساس تراکم مدارس یک دانش آموز در هر هفته یک یا ۲ و یا ۳ روز در محل آموزشی حضور پیدا کند و ادامه آموزش در شبکه مجازی انجام می‌شود، بنابراین آموزش ترکیبی از حضوری – آنلاین است.

مودت با بیان این که الزاما مدارس نباید ۱۵ آبان ماه بازگشایی شوند، اظهار داشت: باید بستر و شرایط بازگشایی مدارس فراهم شود. ممکن است یک آموزشگاه چند روز یا یک هفته بعد از این مدت آماده بازگشایی باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: فعالیت حضوری آموزش ابتدایی نیز از ابتدای آذرماه آغاز خواهد شد.

مودت که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: دانش آموزانی که واکسیناسیون شامل حالشان می‌شود باید واکسن تزریق کنند. همچنین فاصله ۲ متر و استفاده از ماسک باید رعایت شود.

خوزستان،خبرخوزستان،اخبارخوزستان،خبر خوزستان،اخبار خوزستان،بازگشایی مدارس

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه