احمد امیری: شاعران ما فی سبیل ‌‌الله کار می‌کنند

آبادان , خبرهای وِیژه , مصاحبه های ادبی تاریخ انتشار: ۰۰/۰۸/۱۰ دیدگاه‌ها برای احمد امیری: شاعران ما فی سبیل ‌‌الله کار می‌کنند بسته هستند   4139 بازدید

اندازه فونت    
احمد امیری: شاعران ما فی سبیل ‌‌الله کار می‌کنند

یک شاعر گفت: صرف برگزاری جشنواره‌ها به فرهنگ ما کمک نمی‌کند.

احمد امیری در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: به هیچ وجه از شاعران حمایت نمی‌شود. درست است که شاعر‌نما زیاد داریم اما شاعران و انسان‌های اهل مطالعه بسیار هستند که حمایتی از آن‌ها نمی‌شود.

وی افزود: یک نویسنده ممکن است یک رمان عشقی یا کتاب آشپزی بنویسد که مردم هم استقبال می‌کنند و کتاب او را می‌خرند اما شاعر خوب کار فرهنگی عمیق انجام می‌دهد.

امیری خاطرنشان کرد: درست است که الان عرصه شاعری ما دچار بحران شده اما این بحران به آن صورت نیست که نسل شاعران واقعی ما را منقرض کند. وزارت ارشاد سالانه اعتباری را برای شاعران فعال در نظر بگیرد.

او توضیح داد: همه شاعران ما فی سبیل‌‌الله کار می‌کنند چون هیچ کس از راه شعر درآمد ندارد مگر این که دری به تخته‌ بخورد و تازه اگر پارتی‌بازی نشود، سکه ای یا جایزه ای در جشنواره‌ای به شاعر بدهند.

این شاعر معتقد است: فعالان فرهنگی ما در بخش شعر، که مخاطبان خاص دارد، خیلی ضعیف هستند. ارگان‌ها باید اعتباراتی برای چاپ کتاب‌ شاعران در نظر بگیرند.

آبادان،خبر آبادان،اخبار آبادان،آبادان خبر،آبادان نیوز،امیری،احمد امیری،احمدامیری،شاعر

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه