تزریق بیش از ۴۱۸ هزار دُز واکسن کرونا در جنوب غرب خوزستان

آبادان تاریخ انتشار: ۰۰/۰۸/۰۸ دیدگاه‌ها برای تزریق بیش از ۴۱۸ هزار دُز واکسن کرونا در جنوب غرب خوزستان بسته هستند   4071 بازدید

اندازه فونت    
تزریق بیش از ۴۱۸ هزار دُز واکسن کرونا در جنوب غرب خوزستان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: تاکنون ۴۱۸ هزار و ۳۲۶ دُز واکسن کرونا در شهرستانهای آبادان، خرمشهر و شادگان به گروه‌های سنی هدف تزریق شده است.

ساسان قربانی شنبه اظهار داشت: از مجموع واکسن‌های تزریق شده، ۲۷۹ هزار و ۱۹۱ دُز در نوبت اول و ۱۳۹ هزار و ۱۳۵ دُز در نوبت دوم در شهرستان‌های جنوب غرب خوزستان تزریق شده است.

وی افزود: ۲۰ هزار و ۶۹۸ نفر در مناطق روستایی آبادان دُز اول و هشت هزار و ۱۲۴ نفر دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند ضمن اینکه ۱۳۸ هزار و ۹۶۲ شهروند آبادانی در نوبت اول و ۸۰ هزار و ۹۰۸ نفر نیز دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: در خرمشهر نیز ۱۶ هزار و ۸۹۲ نفر از روستاییان برای تزریق دُز اول و ۶ هزار و ۴۴۰ نفر نیز برای تزریق نوبت دوم واکسن اقدام کردند همچنین در بخش شهری خرمشهر تزریق نوبت اول واکسن کرونا به ۵۶ هزار و ۹۵۳ نفر انجام شد و  ۳۱ هزار و ۱۳۳ نفر نیز نسبت به تزریق دُز دوم اقدام کردند.

قربانی با اشاره به استقبال ضعیف جمعیت هدف شهرستان شادگان از واکسن بیان کرد: در بخش روستایی شادگان ۲۷ هزار و ۱۰۶ نفر دُز اول و ۶ هزار و ۵۵ نفر دُز دوم واکسن را تزریق کردند ضمن اینکه واکسیناسیون ۱۸ هزار و ۵۸۰ نفر جمعیت هدف شهری در شادگان در نوبت اول و ۶ هزار و ۴۷۵ نفر نیز در نوبت دوم واکسینه شدند.

وی از از مردم ساکن در شهرستانهای آبادان، خرمشهر و شادگان خواست به منظور در امان ماندن از مرگ و میر ناشی از بیماری کووید۱۹ حتما برای تزریق واکسن مراجعه کنند زیرا تنها راه مقابله با ویروس کرونا واکسیناسیون است.

شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان زیرمجموعه خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان هستند.

منبع:ایرنا

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه