ارز آوری ۲۰۰ هزار دلاری صادرات آبزیان منطقه آزاد اروند

آبادان , منطقه آزاد اروند تاریخ انتشار: ۰۰/۰۸/۰۸ دیدگاه‌ها برای ارز آوری ۲۰۰ هزار دلاری صادرات آبزیان منطقه آزاد اروند بسته هستند   4556 بازدید

اندازه فونت    
ارز آوری ۲۰۰ هزار دلاری صادرات آبزیان منطقه آزاد اروند

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: در سومین محموله صادرات آبزیان از طریق حمل و نقل هوایی( کارگو) مسیر آبادان به کویت موفق به ارزآوری ۲۰۰ هزار دلاری شده ایم.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، جبارسالم پور ضمن تبریک روز ملی صادرات به فعالان اقتصادی و صادرکنندگان نمونه، افزود: سومین محموله ی صادراتی از فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان به مقصد کشور کویت با ظرفیت ۱۵ تن و ارزآوری ۲۰۰ هزار دلاری به همین مناسبت و در این روز انجام شد.

وی با اشاره به اینکه، این مهم به همت سرمایه گذار بخش خصوصی اتفاق افتاده است؛ خاطر نشان کرد: این پرواز در ابتدا با ظرفیت ۷ تن به کویت انجام شد و امروز این امکان فراهم است تا ظرفیت را به ۲۵ تن برسانیم.

این مقام مسئول صادرات آبزیان از منطقه آزاد اروند را عمدتا از تولیدات آبادان و خرمشهردانست و ادامه داد: امیدواریم با رشد وتوسعه اقتصادی روزانه شاهد افزایش میزان اشتغال، صادرات و ارزآوری باشیم.

سالم پور افزود: این سازمان در حال پیگیری مقدماتی است که علاوه بر صادرات کالا به کویت از مسیر هوایی، کالای تولید منطقه آزاد اروند به روسیه و ترکیه نیز صادر شود.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند با درخواست از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این منطقه، گفت: امیدواریم با پیگیری ها و همکاری های انجام شده با معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگی این سازمان، پرواز آبادان به استانبول از فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان نیز در دستور کار قرار گیرد و با کاهش کرونا و ورود اتباع عراقی فرودگاه آبادان رونق بگیرد.

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه