مصاف آبادان_فجرسپاسی؛جدالی برای کسب نخستین امتیاز

آبادان , ورزشی تاریخ انتشار: ۰۰/۰۸/۰۶ دیدگاه‌ها برای مصاف آبادان_فجرسپاسی؛جدالی برای کسب نخستین امتیاز بسته هستند   4468 بازدید

اندازه فونت    
مصاف آبادان_فجرسپاسی؛جدالی برای کسب نخستین امتیاز

 تیم‌های فوتبال صنعت‌نفت آبادان و فجر شهید سپاسی شیراز در حالی به مصاف هم می‌روند که ۲ تیم در ۲ بازی ابتدایی لیگ برابر حریفان خود شکست خوردند و در تلاش برای کسب نخستین امتیاز در لیگ برتر هستند.

تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان در دیداری حساس‌ از هفته سوم لیگ برتر در حالی روز شنبه هفته آینده در ورزشگاه تختی آبادان میزبان فجر شهید سپاسی شیراز است که برای کسب نخستین پیروزی فصل و جبران شکست سنگین هفته گذشته برابر تراکتورسازی تبریز راهی جز برتری برابر میهمان شیرازی خود ندارد.

این بازی در حالی برگزار می‌شود که ۲ تیم در ۲ بازی ابتدایی لیگ برابر حریفان خود شکست را تجربه کردند؛ تیم صنعت‌نفت برابر ذوب‌آهن اصفهان و تراکتورسازی تبریز تسلیم شد و فجر شهید سپاسی نیز برابر نساجی مازندران و گلگهر سیرجان تن به شکست داد.

برزیلی‌های ایران در بازی هفته گذشته برابر تراکتورسازی تبریز با سه گل شکست خورد و در آن سوی میدان نیز تیم فجر سپاسی شیراز در دقایق پایانی برابر میهمانش گلگهر سیرجان شکست را پذیرا شد.

شاگردان علیرضا منصوریان برابر تراکتورسازی تبریز روز پر اشتباهی را به ویژه در خط دفاعی پشت سر گذاشتند تا نفتی‌ها با سه گل شکست سنگین خارج از خانه را متحمل شوند و اکنون برای جبران آن باید از پس فجر سپاسی شیراز برآیند.

رضا یزداندوست و میثم تهی‌دست ۲ مدافع میانی تیم صنعت‌نفت که با سر و صدای زیاد به تیم صنعت‌نفت آبادان پیوستند و در لیگ گذشته جزو بهترین مدافعان لیگ بودند در ۲ بازی ابتدایی به ویژه برابر تراکتورسازی تبریز اشتباهات فاحشی داشتند که این اشتباهات موجب شد چهار بار دروازه نفت باز شود.

ناهماهنگی و نداشتن سرعت و دور بودن از آمادگی بدنی،ضعف آشکار مدافعان میانی تیم صنعت‌نفت محسوب می‌شود که مهاجمان تراکتور سازی تبریز در بازی گذشته از این ضعف به خوبی استفاده کردند و مدافعان نفت را به زانو درآوردند.

اما در آن سوی میدان نیز شاگردان علی‌اصغر کلانتری نیز در ۲ بازی گذشته نتوانستند انتظارات را برآورده کنند و برابر نساجی و گلگهر امتیازی به دست نیاوردند؛ کم تجربگی عامل باخت نماینده استان فارس در ۲ بازی گذشته این تیم بشمار می‌رود.

بدون شک ۲ تیم برای جبران شکست در ۲ بازی گذشته به مصاف هم خواهند رفت هر چند شانس نفتی‌ها برای کسب سه امتیاز در این دیدار بیشتر از میهمان شیرازی خود است اما تیم فجر هم نسبت به میزبان آبادانی خود هماهنگ‌تر  نشان داده است.

۲ تیم در شرایطی رودرروی هم قرار می‌گیرند که از نظر روحی و روانی شرایط خوبی ندارند، فجر سپاسی که بعد از هشت سال به لیگ برتر بازگشته پس از امتیازهای مهمی که در هفته‌های اخیر از دست داد برای جبران نتایج ضعیف خود به آبادان سفر خواهد کرد تا از انتهای جدول جدا شود؛ در آن سو نیز نفتی‌ها به واسطه میزبانی در تلاش برای کسب نخستین پیروزی فصل است تا از قعر جدول جدا شود.

صنعت‌نفت آبادان با ۲ باخت و بدون امتیاز در رده شانزدهم جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر قرار دارد و به دنبال کسب نخستین پیروزی این فصل خود است، شاگردان منصوریان تا هفته دوم بدون گل زده و چهار گل خورده را در کارنامه خود ثبت کردند.

در آن سوی میدان نیز شاگردان کلانتری نیز بدون برد و ۲ باخت در رده سیزدهم جدول رده‌بندی جای گرفته‌اند و با دریافت ۲ گل خورده و بدون گل زده تفاضل گل منفی ۲ را برای خود رقم زده‌اند.

خط میانی تیم صنعت‌نفت با حضور طالب ریکانی و حکیم نصاری از تجربه بالایی نسبت به میهمان شیرازی خود بهره می‌برد هر چند خط میانی نفتی‌ها در تقابل با ذوب آهن و تراکتورسازی تبریز به دور از آمادگی نشان داند؛ در ترکیب تیم فجر سپاسی شیراز نیز سیروان قربانی و احمد زنده‌روح با قدرت جنگندگی حضور دارند که می‌توانند تقابل تکنیک و قدرت را در این دیدار به نمایش بگذارند.

علی مولایی و رضا آقابابایی در پیشانی خط حمله زردپوشان شیرازی کم زهر نشان داده‌اند اما میثم تهی‌دست و رضا یزداندوست در قلب خط دفاعی صنعت‌نفت نیز در ۲ بازی گذشته نشان دادند برابر کم تجربه‌ها نیز شکننده ظاهر می‌شوند.

اما شروین‌بزرگ و علی امیری ۲ مهاجم سرزن و تکنیکی صنعت‌نفت مهمترین نقش را در این دیدار ایفا می‌کنند، مهاجمانی که می‌توانند با استفاده از کم‌تجربگی خط دفاعی میهمان شیرازی بهترین استفاده را ببرند و آبادانی‌ها را به نخستین پیروزی فصل برسانند.

یک بازیکن تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان در خصوص این دیدار به خبرنگار ایرنا گفت: ما ۲ هفته بسیار بد را پشت سرگذاشتیم و شرمنده هواداران شدیم اما برابر فجر این نتایج را جبران خواهیم کرد.

شروین بزرگ افزود: البته در بازی گذشته برابر تراکتور با اشتباهات داوری نتیجه را واگذار کردیم ولی برابر تیم فجر هیچ راهی جز پیروزی پیش روی ما نخواهد بود.

وی ادامه داد: تیم فجر تیم جوان و با انگیزه‌ای نشان داده که کار را بر حریفان خود سخت می‌کند، ما برای کسب نخستین سه امتیاز انگیزه زیادی داریم و ۲ باخت قبلی را فراموش کرده‌ایم.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان شنبه هفته آینده و از هفته سوم مسابقات لیگ برتر در ورزشگاه تختی آبادان میزبان فجر شهید سپاسی شیراز است.

منبع:ایرنا

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه