راه‌اندازی اورژانس هوایی در دانشگاه علوم پزشکی آبادان

مصاحبه ها تاریخ انتشار: ۰۰/۰۷/۲۸ دیدگاه‌ها برای راه‌اندازی اورژانس هوایی در دانشگاه علوم پزشکی آبادان بسته هستند   4635 بازدید

اندازه فونت    
راه‌اندازی اورژانس هوایی در دانشگاه علوم پزشکی آبادان

اورژانس هوایی به زودی در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی آبادان با همکاری فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان راه اندازی می‌شود.

دکتر سید نادر نقیبی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان به اتفاق مهندس مسعود خواست خدایی مدیر فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان ، دکتر کامران سالمی رئیس دیسپیج و عملیات ویژه اورژانس و بهنام احمدی رئیس فوریت‌های پزشکی از محل پیشنهادی ساخت هلی‌پد پایگاه اورژانس هوایی و محل جانمایی پایگاه اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی آبادان در فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی این شهرستان بازدید کردند.

دکتر نقیبی در این بازدید گفت: وجود اورژانس هوایی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن دقت شود چرا که نقش بسیار موثر و مهمی در نجات جان بیماران به خصوص بیمارانی که در روستاهای با مسافت زیاد و صعب العبور زندگی می‌کنند دارد و با استفاده از این امکان می‌توان جان بسیاری از بیمارانی که بدلیل مشکلات جاده‌ای و اتلاف وقت از دست می‌رود را نجات داد.

وی داد: امروز اهمیت خدمات پزشکی اورژانس هوایی در مدیریت زمان در حوادث و انتقال مصدومان به مراکز درمانی بیش از پیش روشن شده‌است و در مواردی که فاصله بین محل حادثه و مراکز درمانی زیاد است و یا اینکه زمان نقش کلیدی در درمان بیمار دارد، انتقال هوایی بیماران به مراکز درمانی بهترین راه نجات جان آنها است. آمبولانس هوایی در مقایسه با نوع زمینی شعاع عملیاتی گسترده‌تری دارد و می‌تواند در زمان بسیار کوتاهی دارو، تجهیزات و کادر پزشکی را به نقاط دور دست و صعب‌العبور اعزام کند یا بیماران را به مراکز درمانی مجهز انتقال دهد که باید به این موضوع به دید فرصت نگاه شود.

وی افزود: انتقال مادران باردار پرخطر، رساندن اعضای پیوندی، انتقال بیماران کد ۲۴۷ سکته قلبی و کد ۷۲۴ سکته مغزی و سوختگی به وسیله بالگرد اورژانس ۱۱۵بخشی از خدمت‌رسانی‌های اورژانس هوایی هستند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته از دانشگاه علوم پزشکی آبادان مجوز راه‌اندازی اورژانس هوایی در آبادان از سازمان اورژانس کشور اخذ گشده که در آینده‌ای نه چندان دور با همکاری فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان راه‌اندازی می‌شود.

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه