انجام ۶۷ هزار تست سریع کرونا در مرز شلمچه

آبادان تاریخ انتشار: ۰۰/۰۷/۱۰ دیدگاه‌ها برای انجام ۶۷ هزار تست سریع کرونا در مرز شلمچه بسته هستند   4854 بازدید

اندازه فونت    
انجام ۶۷ هزار تست سریع کرونا در مرز شلمچه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان از ارزیابی سلامت ۶۷ هزار زائر در بازگشت به کشور و ورود به مرز شلمچه خبر داد.
شکرالله سلمان زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: از ابتدای ورود زائران اربعین حسینی تاکنون ۶۷ هزار تست سریع کرونا در مرزشلمچه انجام شد و غربالگری زائران اربعین در این مرز تا ورود آخرین زائر ادامه خواهد داشت.

او افزود: افزون بر شناسایی زائران مبتلا به کرونا، نمونه گیری و بیماریابی آنفلوآنزا، التور، بیماری‌های گوارشی و مسمومیت‌ها نیز در دستور کار مراقبین سلامت در پایانه مرزی شلمچه قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه خدمات نیروهای بهداشتی بدون وقفه به صورت شبانه روزی و در سه نوبت کاری در شلمچه در حال انجام است، گفت: تا ورود آخرین زائر، مراقبت‌های سلامت در پایانه مرزی بر اساس نظام مراقبت سندرومیک ادامه خواهد داشت.

سلمان‌زاده بیان کرد: ۱۰۰ ایستگاه انجام تست سریع کرونا در قالب ۲۰ تیم در ورودی پایانه شلمچه راه اندازی شده و زائرانی که تست کرونای آنها مثبت باشد به مرکز قرنطینه‌ای که در این گذرگاه مرزی برپا شده منتقل می‌شوند.

وی با بیان اینکه تیمهای بیماریابی و مراقبت مرزی در شلمچه حضور دارند که به صورت ۲۴ ساعته به ارائه خدمات بیماریابی، نمونه‌گیری و آموزش‌های لازم با محوریت بیماری کرونا مشغول هستند افزود: توزیع ماسک به زائران نیز در دستور کار قرار دارد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه