صالحی: این روزها که نفس استاد حکیمی در تنگناست،گویا نفس عالمی تنگ است

خبرهای وِیژه تاریخ انتشار: ۰۰/۰۴/۰۹ دیدگاه‌ها برای صالحی: این روزها که نفس استاد حکیمی در تنگناست،گویا نفس عالمی تنگ است بسته هستند   2677 بازدید

اندازه فونت    
صالحی: این روزها که نفس استاد حکیمی در تنگناست،گویا نفس عالمی تنگ است

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی استاد محمدرضا حکیمی را دردانه ناشناخته توصیف کرد و نوشت: این روزها که نفس او در تنگناست، گویا نفس عالمی به تنگ آمده است.

صالحی در این توئیت افزود: استاد حکیمی دردانه ناشناخته است، با همه آثار کتبی و انفسی که بیش از نیم قرن از او به یادگار مانده است.

او ادامه داد: این روزها که نفس او در تنگناست، گویا نفس عالمی به تنگ آمده است. خداوندا این مرزبان معارف وحیانی را هم‌چنان پر نفس بدار. آمین یا رب العالمین.

محمدرضا حکیمی اندیشمند دینی و نویسنده در ۱۴ فروردین ۱۳۱۴ در مشهد متولد شد. وی در سال ۱۳۲۶ وارد حوزه علمیه خراسان شد و تا ۲۰ سال در این حوزه به تحصیل پرداخت.

محمدتقی ادیب نیشابوری، شیخ مجتبی قزوینی خراسانی، سیدمحمدهادی میلانی، احمد مدرس یزدی، اسماعیل نجومیان، حاج سیدابوالحسن حافظیان و حاجی‌خان مخیری از مهم‌ترین استادان حکیمی بوده‌اند.

از آثار محمدرضا حکیمی می‌توان به الحیاه، خورشید مغرب، عقل سرخ، عاشورا: مظلومیتی مضاعف، شیخ آقا بزرگ تهرانی، تفسیر آفتاب، فریاد روزها، سپیده باوران، گزارش (برگرفته از الحیاه) و … اشاره کرد. 

استاد حکیمی دو هفته بعد از دریافت دوز دوم واکسن کرونا به دلیل کم شدن اشتها با ضعف شدید جسمانی مواجه شدند و با توجه به علائمی که داشتند به تشخیص پزشکان در یکی از بیمارستان‌های تهران تحت مراقبت قرار گرفتند.

منبع:ایرنا

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه