دبیر کانون جهانگردی آبادان: زیرساخت‌های گردشگری آبادان ضعیف‌ است

مصاحبه ها , مصاحبه های فرهنگی تاریخ انتشار: ۰۰/۰۲/۲۹ دیدگاه‌ها برای دبیر کانون جهانگردی آبادان: زیرساخت‌های گردشگری آبادان ضعیف‌ است بسته هستند   3113 بازدید

اندازه فونت    
دبیر کانون جهانگردی آبادان: زیرساخت‌های گردشگری آبادان ضعیف‌ است

دبیر کانون جهانگردی آبادان گفت: متاسفانه آبادان در زمینه توسعه امکانات و زیرساخت‌های گردشگری بسیار ضعیف‌ است.

احمد امیری در گفت و گو با ایسنا بیان کرد: آبادان با وجود این‌که یکی از شهرهای معروف کشور به شمار می‌آید؛ مسؤولان در زمینه توسعه امکانات گردشگری این شهرستان اقدام موثری صورت نداده‌اند. او خاطرنشان کرد: به عنوان مثال با وجود جاری بودن 2 رود پر آب در این شهرستان تاکنون، هیچ ‌گونه پارک‌ ساحلی و قایق‌رانی و تفریحی در این شهرستان ایجاد نشده است. دبیر کانون جهانگردی آبادان توضیح داد: همچنین با وجود ارگان‌های بزرگی همچون منطقه آزاد اروند، پالایشگاه نفت و پتروشیمی بایستی کمک‌های شایانی به توسعه این شهرستان در زمینه‌های گردشگری می‌شد اما تاکنون چنین نبوده است. وی تصریح کرد: لازم است فضای سبز، فضاهای تفریحی، پارک‌های ساحلی و امکانات قایقرانی در آب‌های آبادان برای بهتر شدن شرایط گردشگری در این شهرستان ایجاد شود.

احمد امیری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: لازم است تبلیغات در خصوص گردشگری نخست از طریق رسانه ملی آغاز شود و در برنامه‌های کوتاه تلویزیونی و یا مستندات مختلف جاذبه‌ها گردشگری خوزستان معرفی شود.

البته تاکنون در این زمینه برنامه‌های ناچیزی تولید و پخش شد که کافی نبوده است.

وی افزود: رسیدن به این هدف و معرفی کامل جاذبه‌های گردشگری استان به منظور جذب بیش‌تر توریسم و توسعه صنعت گردشگری مستلزم تشکیل کارگروهی مشترک از سوی سازمان میراث فرهنگی خوزستان و صدا و سیما برای نمایش، تبلیغ و معرفی جاذبه‌های گردشگری استان در سطح کشور است.

او خاطرنشان کرد:‌ خوزستان دارای جاذبه‌های متعدد تاریخی، طبیعی، ارزشی و اقتصادی است. ما در استان خوزستان دارای مناطق آزاد مرزی هستیم که می‌تواند از نظر گردشگری برای مردم جالب توجه باشد. اگر تبلیغات خوبی در این زمینه و از طریق رسانه‌های ملی صورت گیرد، به طور یقین نتیجه‌بخش خواهد بود زیرا در این صورت سایر رسانه‌ها مانند خبرگزاری‌ها و مطبوعات وارد عمل می‌شوند.

امیری توضیح داد: برای تبلیغات در زمینه گردشگری استان و تلاش در زمینه توسعه آن نیازمند شاخصی قوی همانند صدا و سیما هستیم که در این صورت اشتغال‌زایی را نیز به همراه خواهد داشت. البته لازم است سازمان میراث فرهنگی دست به یک همکاری جدی زده و تشکیل کارگروه مرتبط با گردشگری تبلیغات را در رأس کار خود قرار دهد و به طور مستمر آن را دنبال کند.

این دوستدار میراث فرهنگی ادامه داد: خوزستان با تکیه بر پتانسیل‌های خود قابلیت مطرح شدن در سطح کشور را دارد که البته تحقق این امر نیازمند عزم جدی مسؤولان است. به طور یقین این مساله بر اشتغال‌زایی استان خوزستان تاثیرگذار خواهد بود.

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه