فقدان نگاه تخصصی نسبت به ظرفیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد در میان مدیران دستگاه‌های اجرایی

خبرهای وِیژه , مصاحبه ها , مصاحبه های اجتماعی تاریخ انتشار: ۹۷/۰۱/۲۳ دیدگاه‌ها برای فقدان نگاه تخصصی نسبت به ظرفیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد در میان مدیران دستگاه‌های اجرایی بسته هستند   3141 بازدید

اندازه فونت    
فقدان نگاه تخصصی نسبت به ظرفیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد در میان مدیران دستگاه‌های اجرایی

دبیر کل خانه روشنفکران آبادان گفت: در میان مدیران شهرستان آبادان و سازمان منطقه آزاد اروند دیدگاه و نگاه تخصصی نسبت به سازمان‌های مردم‌نهاد و ظرفیت‌های آن‌ها وجود ندارد.

احمد امیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان با اشاره به نبود دیدگاه تخصصی نسبت به سازمان‌های مردم‌نهاد در میان مدیران دستگاه‌های اجرایی، اظهار کرد: متأسفانه آن‌چنان‌که لازم است دستگاه‌های اجرایی از توانایی‌های سازمان‌های مردم‌نهاد در سطح شهرستان بهره‌مند شوند اما چنین دیدگاهی در میان مدیران وجود ندارد.

وی افزود: این در حالی است که اگر مسئولان نهادها به‌ویژه دستگاه‌های ارشد منطقه همچون سازمان منطقه آزاد اروند به سمت جذب همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد حرکت کنند می‌تواند با کمترین هزینه بخش عمده‌ای از مسئولیت‌های آموزشی و فرهنگی حتی تخصصی دستگاه‌های خود را با کمک سازمان‌های مردم‌نهاد اجرا کنند.

دبیرکل خانه روشنفکران آبادان عنوان کرد: تاکنون آن‌چنان‌که باید از توانایی‌های سازمان‌های مردم‌نهاد در شهرستان آبادان استفاده‌نشده و یا این همکاری به‌صورت محدود بوده است.

وی گفت: با توجه به اینکه بدنه سازمان‌های مردم‌نهاد را آحاد مردم تشکیل می‌دهند، تقویت این سازمان‌های مردم‌نهاد موجب توسعه فرهنگی و اجتماعی می‌شود. تاکنون شاهد نگاه تخصصی به سازمان‌های مردم‌نهاد از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان آبادان و سازمان منطقه آزاد اروند نبوده‌ایم که امیدواریم ازاین‌پس شاهد تحول در این زمینه باشیم.

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه