دو روز گرسنگی برای حضور روی تشک بلگراد/ مختاری: در وزن جدید هم بی رقیب می‌شوم.

آبادان , ورزشی تاریخ انتشار: ۰۱/۱۲/۱۵ دیدگاه‌ها برای دو روز گرسنگی برای حضور روی تشک بلگراد/ مختاری: در وزن جدید هم بی رقیب می‌شوم. بسته هستند   45 بازدید

اندازه فونت    

ملی‌پوش کشتی فرنگی در خصوص تغییر وزن صحبت کرد.

 محمدرضا مختاری در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ به میزبانی بلگراد یکی از ملی‌پوشان فرنگی ایران بود. در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا مختاری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۳ مقابل ابراهیم غانم از فرانسه مغلوب شد و منتظر حضور حریفش در دیدار فینال نشست تا وی نیز بتواند به کار خود در گروه بازنده‌ها ادامه دهد. با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه نهایی، مختاری از دور رقابت‌ها کنار رفت و شانس کسب مدال از دست رفت.

البته تلخی باخت مختاری در بلگراد دوچندان شد چرا که علی ارسلان کشتی‌گیر ایرانی صربستان، در روزی که محمدرضا مختاری زیر پرچم ایران شکست خورد و به طور کامل حذف شد، او با پیروزی مقابل همان حریفی که مختاری را شکست داد، فینالیست و در نهایت قهرمان شد!

محمدرضا مختاری درباره وضعیت خود اظهار داشت:

من سال ۲۰۲۱ خوب استارت زدم و برایم سال خوبی بود. در جام تختی و تورنمنت وهبی امره که حکم انتخابی تیم ملی را داشت، اول شدم و بعد از آن به عضویت تیم ملی درآمدم که به خاطر کم‌تجربگی در اسلو روی سکو نرفتم. ابتدای سال ۲۰۲۲ هم برایم خوب پیش رفت. من در جام تختی و آسیایی اول شدم و در جام تورلیخانوف هم مدال برنز گرفتم، ولی در مسابقات جهانی بلگراد نتوانستم خوب کشتی بگیرم و باختم.

وی در خصوص چرایی باخت خود ادامه داد:

یک مقدار بدنم در افت بود. چون بد وزن کم کرده بودم، بدنم روی تشک خالی کرد و همان کشتی اول باختم. در واقع اگر کشتی اول را رد می‌کردم شرایط طور دیگری می‌شد.

مختاری با اشاره به اینکه بلافاصله بعد از مسابقات جهانی بلگراد تصمیم به تغییر وزن گرفت و در امیدهای جهان هم در ۷۷ کیلوگرم کشتی گرفت، تصریح کرد:

برای کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان تغییر وزن دادم، اما چون تایمی نداشتم که بدنم خوب پر کند و خوب تمرین کنم، آنجا آن‌طور که می‌خواستم نتیجه نگرفتم. من بعد از مسابقات اسلو هم تصمیم به تغییر وزن داشتم، اما گفتم یک سال دیگر هم بمانم و با مدال از ۷۲ کیلوگرم بروم که تیم افتاد روی دور بدشانسی و من هم نتوانستم نتیجه زحماتم را بگیرم. این اواخر بدنم خشک شده بود، درصد چربی‌ام روی چهار بود و برای آنکه دو کیلوگرم آخر را برای مسابقات جهانی بلگراد کم کنم، دو روز هیچ چیزی نخوردم. اصلاً به خاطر همین مسائل نتوانستم دور اول را پشت سر بگذارم.

کشتی‌گیر شیرازی تیم ملی ضمن تأکید بر اینکه تمریناتش را آغاز کرده است، به تسنیم گفت:

در شیراز زیر نظر مربی‌ام علی قیطاسی تمرین می‌کنم و از جام تختی چرخه را شروع خواهم کرد. آقای رنگرز گفت که برای جا افتادن در وزن ۷۷ کیلوگرم یک مقدار به زمان و تمرین بیشتر نیاز دارم و من هم در این مدت در شهر خودم تمریناتم را پیگیری کردم.

وی درباره اینکه در ۷۷ کیلوگرم رقبای سرسختی چون محمدعلی گرایی و امین کاویانی‌نژاد را در پیش خواهد داشت، عنوان کرد:

کاویانی‌نژاد که قهرمان کشور شد، من ۱۰ روز قبل در فینال لیگ او را بردم. ۷۷ کیلوهای خوبی در ایران داریم که در جام تختی شرکت می‌کنند. من می‌خواهم همانطور که خودم را در ۷۲ کیلوگرم بی‌رقیب کردم، در ۷۷ کیلوگرم هم این شرایط را داشته باشم.

 

 

 

منبع :تسنیم

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه