میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) بزرگ جانباز دشت کربلا

آبادان , خبرهای وِیژه تاریخ انتشار: ۰۰/۱۲/۱۶ دیدگاه‌ها برای میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) بزرگ جانباز دشت کربلا بسته هستند   401 بازدید

اندازه فونت    
میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) بزرگ جانباز دشت کربلا

حضرت عباس علیه السلام فرزند امیرالمؤمنین علی علیه السلام در چهارمین روز از شعبان سال ۲۶ هجری قمری، در مدینه، دیده به جهان گشود.
مادر گرامی آن حضرت ام البنین نام داشت که پس از وفات حضرت فاطمه (س)، افتخار همسری حضرت علی (ع) را یافت. حضرت ابوالفضل (ع) در کنار پدری همچون حضرت علی (ع) و برادرانی، چون امام حسن (ع) و امام حسین (ع)، به کسب فیوضات علمی و معنوی پرداخت. حضرت ابوالفضل (ع) به برادرانش علاقه وافر داشت. زمانی که امام حسن (ع) به امامت رسید، حضرت ابوالفضل (ع) از ملازمت و همراهی با ایشان دریغ نورزید.
عشق و علاقه وی به امام حسین (ع) نیز به حدی بود که در جریان کربلا، به همراه ایشان، جان خود را در راه حفظ آرمان‌های اسلام و پیروی از آن حضرت فدا کرد.
حضرت ابوالفضل (ع) با الهام از کمالات اهل بیت پیامبر (ص) به مرتبه والایی از علم و دانش رسید، به طوری که بسیاری از مردم برای رفع مشکلات علمی خود به آن حضرت رجوع می‌کردند.
به منظور گرامی داشت خاطره ایثارگری‌های جانبازان عزیز، سالروز ولادت با سعادت بزرگ جانباز کربلا، حضرت عباس علیه السلام به عنوان روز جانباز نامیده شده است.
جانبازان با الهام از کردار و منش آن بزرگوار، درس فداکاری و شجاعت و وفا آموختند و در عمل نیز آن را به اثبات رسانیدند.
این عزیزان در راه دفاع از اهداف مقدس اسلام، تا پای جان ایستادند و با اهدای بخشی از وجود خود، از حریم اسلام محافظت نموده، حماسه‌ای جاوید آفریدند.
آن‌ها امروز نیز با حضور در صحنه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، علمی و ورزشی، از ارزش‌ها و اهداف انقلاب اسلامی دفاع نموده و با عمل به دستورات و احکام الاهی، الگوی شایسته‌ای برای جوانان و همه مردم انقلابی به شمار می‌آیند.

 

 

 

منبع :خبرگزاری صدا و سیما

 

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، خبر آبادان، اخبار آبادان، خبرابادان، اخبارابادان، آبادان خبر، خبرآبادان، اخبارآبادان

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه