مبتلایان به اُمیکرون، چند روز ویروس را به دیگران منتقل می‌کنند؟ ویروس اُمیکرون پس از پنج روز توانایی سرایت از بیمار به افراد دیگر را ندارد.

آبادان , خبرهای وِیژه تاریخ انتشار: ۰۰/۱۱/۲۴ دیدگاه‌ها برای مبتلایان به اُمیکرون، چند روز ویروس را به دیگران منتقل می‌کنند؟ ویروس اُمیکرون پس از پنج روز توانایی سرایت از بیمار به افراد دیگر را ندارد. بسته هستند   618 بازدید

اندازه فونت    
مبتلایان به اُمیکرون، چند روز ویروس را به دیگران منتقل می‌کنند؟ ویروس اُمیکرون پس از پنج روز توانایی سرایت از بیمار به افراد دیگر را ندارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به مطالب منتشر شده مبنی بر انتقال بیماری از مبتلایان به اُمیکرون تا ۲۵ روز، گفت: برخی از افراد مقاله‌ای را می‌خوانند و روز بعد آن را منتشر می‌کنند که این مساله موجب انتشار اخبار نادرست می‌شود.
احتمال دارد ۲۰ روز طول بکشد تا ویروس از بدن یک فرد بیمار دفع شود، اما ویروس اُمیکرون پس از پنج روز توانایی سرایت از بیمار به افراد دیگر را ندارد.
دکتر سید محمد علوی افزود: برای انتقال بیماری، وجود ویروس به تنهایی کافی نیست بلکه ویروس باید قابلیت سرایت را نیز داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: از ابتدای بروز همه‌گیری کرونا تاکنون ۵۶۹ هزار و ۷۸۷ خوزستانی به کرونا مبتلا شده‌اند. در ۲۳ بهمن‌ماه نیز یک هزار و ۴۶۳ بیمار شناسایی شدند که نسبت به روز قبل از آن ۹۷۳ بیمار کمتر شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: در باره مرخصی بیماران شاغل نیز یادآور شد: پیشتر مرخصی مبتلایان شاغل دو هفته بود تا در محل کار حاضر نشوند و موجب انتشار بیماری نشوند، اما با توجه به اینکه دوره بیماری در سویه اُمیکرون کوتاه‌تر است، این مدت به پنج روز تقلیل یافته است، بنابراین مبتلایان به بیماری از زمان مثبت شدن تست باید پنج روز در منزل بمانند و در محل کار حاضر نشوند.

 

 

 

منبع :خبرگزاری صدا و سیما

 

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، خبر آبادان، اخبار آبادان، خبرابادان، اخبارابادان، آبادان خبر، خبرآبادان، اخبارآبادان

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه