با سرعت انتشار زیاد امیکرون سوش غالب در آبادان و خرمشهر

آبادان , خبرهای وِیژه تاریخ انتشار: ۰۰/۱۱/۰۶ دیدگاه‌ها برای با سرعت انتشار زیاد امیکرون سوش غالب در آبادان و خرمشهر بسته هستند   1854 بازدید

اندازه فونت    
با سرعت انتشار زیاد امیکرون سوش غالب در آبادان و خرمشهر

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آبادان در گفتگو با خبر شبکه آبادان گفت: در بررسی های انجام شده در آزمایشگاه از ۳۲ مورد مثبت ابتلا به کرونا ۲۹ مورد امیکرون تشخیص داده شده است که ۱۰ مورد آن ساکن آبادان و خرمشهر هستند.

ساسان قربانی افزود: به این ترتیب می‌توان مطمئن شد سویه قالب در آبادان و خرمشهر امیکرون است و با توجه به شدت و شیوع بسیار زیاد این بیماری لازم است مردم هر چه سریعتر برای تزریق دوز سوم مراجعه کنند، به ویژه کسانی که بیماری زمینه‌ای و سن بالا دارند.

وی این را هم خاطرنشان کرد: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی آبادان ۷۷درصد دوز نخست، ۵۹ درصد دوز دوم و ۱۳ و نیم درصد دوز سوم را تزریق کردند که بیشترین درصد مربوط به آبادان است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آبادان همچنین از در دستور کار قرار گرفتن اختصاص مکانی برای قرنطینه ایرانی های مبتلا به کرونا در مرز شلمچه خبر داد.

آغاز واکسیناسیون علیه کرونا برای گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال از امروز

سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال در سراسر کشور از امروز – سه شنبه ۵ بهمن ماه، می‌توانند به همراه والدین خود با مراجعه به مراکز واکسیناسیون، نسبت به کووید ۱۹ واکسینه شوند.

طبق پروتکل‌ها، واکسن های مناسب گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال، سینوفارم و پاستوکووک است که در دو نوبت تزریق می شود.

منبع :خبرگزاری صدا و سیما
احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، خبر آبادان، اخبار آبادان، خبرابادان، اخبارابادان، آبادان خبر، خبرآبادان، اخبارآبادان
مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه