فردا؛ معرفی فیلم‌های راه یافته به جشنواره فیلم فجر

فرهنگی تاریخ انتشار: ۰۰/۱۰/۰۴ دیدگاه‌ها برای فردا؛ معرفی فیلم‌های راه یافته به جشنواره فیلم فجر بسته هستند   849 بازدید

اندازه فونت    
فردا؛ معرفی فیلم‌های راه یافته به جشنواره فیلم فجر

سیمون سیمونیان مدیر دبیرخانه چهلمین جشنواره فیلم فجر، گفت: اسامی فیلم‌های حاضر در بخش مسابقه سینمای ایران چهلمین جشنواره فیلم فجر، طبق برنامه ریزی های انجام شده، فردا اعلام خواهد شد.

او افزود: هنوز درباره تعداد نهایی فیلم‌هایی که باید به مرحله نمایش و اکران در جشنواره معرفی شوند، جمع بندی نشده است؛ اما طبق آیین نامه این جشنواره، حداکثر ۲۲ فیلم باید در این بخش حضور داشته باشند.

براساس تقویم جشنواره، ۱۹ آبان بود که فراخوان شرکت در چهلمین جشنواره فیلم فجر منتشر شد که در ۳۰ اُم این ماه، ۹۴ فیلم سینمایی متقاضی حضور در این جشنواره شدند.

۳ آذر امسال، ۷۴ فیلم سینمایی مطابق با مقررات جشنواره فیلم فجر شناخته به هیئت انتخاب ارائه شد؛ بهروز افخمی (نویسنده و کارگردان)، اسماعیل بنی‌اردلان (استاد دانشگاه)، پوران درخشنده (نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان)، حسین زندباف (تدوین‌گر، تهیه‌کننده و کارگردان)، مجید شاه‌حسینی (مدیر فرهنگی، پژوهشگر و استاد دانشگاه)، اسفندیار شهیدی (مدیر فیلمبرداری، کارگردان و استاد دانشگاه) و محمدحسین نیرومند (مدیر فرهنگی) در این دوره از جشنواره، انتخاب فیلم‌های بخش مسابقه سینمای ایران یا همان سودای سیمرغ را بر عهده داشتند.

تقویم بازبینی فیلم ها در جشنواره چهلم فجر

فیلم‌های انتخاب شده در روز ۵ دی، از تاریخ ۱۲ تا ۲۲ بهمن به نمایش در می‌آیند و نهایتاً در ۲۲ بهمن در مراسم اختتامیه این جشنواره، منتخبین در حوزه‌های مختلف معرفی می‌شوند.

 

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، خبر فرهنگی، اخبار فرهنگی، خبرفرهنگی، اخبارفرهنگی

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه