عامل تصرف بخشی از ساحل رودخانه بهمنشیر آبادان شناسایی شد.

آبادان تاریخ انتشار: ۰۰/۰۹/۲۳ دیدگاه‌ها برای عامل تصرف بخشی از ساحل رودخانه بهمنشیر آبادان شناسایی شد. بسته هستند   1170 بازدید

اندازه فونت    

 

عامل تصرف بخشی از ساحل رودخانه بهمنشیر آبادان شناسایی شد

به نقل از روابط عمومی امور آب منطقه جنوب ،در پی انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر اقدام به خاکریزی فردی در بخشی از ساحل رودخانه بهمنشیر به قصد تصرف با پیگیری انجام شده حکم قضایی در این خصوص صادر شد.

بنا به اعلام این روابط عمومی ، با انجام گشت‌ نامحسوس توسط اداره مهندسی رودخانه فرد خاطی به نام ( ع – ر ) شناسایی شد.

بر اساس این گزارش در نشستی که با حضور شهردار منطقه ۲ آبادان، رئیس اداره مهندسی رودخانه و فرد متخلف برگزار شد مقرر گردید در هفته آینده و با نظارت صورت گرفته ، فرد متخلف نسبت به خاکبرداری و بازگردادن محدوده ساحل رودخانه بهمنشیر به وضع سابق اقدام نماید.

یوسف پای گذار سرپرست معاونت عمرانی فرمانداری آبادان روز گذشته ضمن هشدار نسبت به پدیده رودخانه خواری در این شهرستان و تجاوز به حریم رودخانه بهمنشیر گفت: با متجاوزان به حریم رودخانه بهمنشیر برخورد قانونی می شود.

رودخانه بهمنشیر در جنوب غربی ایران و در استان خوزستان واقع شده که مهمترین منبع تامین آب شرب و کشاورزی منطقه خرمشهر و آبادان می باشد.

این رودخانه از انشعاب های رودخانه کارون بوده که رونق نسبی کشاورزی در حاشیه آن وجود دارد. استفاده زراعی از آب این رودخانه برای زمینهای کشاورزی بیانگر اهمیت آن در بهبود بخشیدن به وضعیت اقتصادی منطقه است.

تجاوز به حریم رودخانه‌ بهمنشیر آبادان “رودخانه خواری” پدیده جدیدی است که علاوه بر تخریب محیط زیست ، آسیب جدی به اکوسیستم منطقه را به دنبال دارد.

 

منبع :ایرنا

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، آبادان خبر، اخبار آبادان، خبرابادان، اخبارابادان، خبر آبادان، اخبارآبادان، خبرآبادان

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه