آوار محرومیت بر سر اندیکای زلزله‌زده/ مردم منطقه استطاعت مالی ‌برای تکمیل واحدهای مسکونی ‌ندارند.

خوزستان تاریخ انتشار: ۰۰/۰۹/۲۲ دیدگاه‌ها برای آوار محرومیت بر سر اندیکای زلزله‌زده/ مردم منطقه استطاعت مالی ‌برای تکمیل واحدهای مسکونی ‌ندارند. بسته هستند   636 بازدید

اندازه فونت    

 

آوار محرومیت بر سر اندیکای زلزله‌زده/ مردم منطقه استطاعت مالی ‌برای تکمیل واحدهای مسکونی ‌ندارند

وقوع چند زمین لرزه پیاپی در هفته دوم و سوم مهرماه ۱۴۰۰ با شدت‌های مختلف که بیشترین آن ۵٫۷ ریشتر بود، آرامش را از مردم شهرستان اندیکا  سلب کرد، درپی این زلزله‌ها منازل تعداد زیادی از اهالی روستاهای اندیکا تخریب شد و ساکنان این روستاها در حال حاضر به حداقل‌های زندگی نیازمند‌ند. مسئولان ملی و استانی در تلاشند تا خسارت‌های وارد شده به مردم هرچه سریعتر جبران شود و کمک‌رسانی به مردم این خط در حال انجام است.

فاضل عبیات، معاون عمرانی استانداری خوزستان از اهواز با بیان اینکه زلزله اندیکا سبب نمایان شدن هر چه بیشتر محرومیت این شهرستان برای دستگاه های اجرایی و مسئولان شد، اظهار داشت: بافت اصلی اندیکا روستایی و عشایری است، شهرستانی که ظرفیت‌های بسیاری در حوزه گردشگری، منابع طبیعی و سایر حوزه های دیگر اشتغالزایی و اقتصاد دارد.

معاون عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به وجود اندیکا در میان ۳۱  شهرستان کم برخوردار کشور بیان داشت: با توجه به بررسی‌های انجام شده اندیکا به عنوان محروم‌ترین شهرستان در خوزستان شناخته می‌شود.

عبیات با اشاره به آسیب‌های ناشی از زلزله اخیر در این شهرستان عنوان داشت: یک هزار منزل مسکونی و ۶۰۰ تا ۷۰۰ جایگاه دامی در زلزله اخیر تخریب شده‌اند، البته درصد بالایی از منازل مسکونی روستاها به عنوان استقرارگاه عشایر بودند به این صورت که هر چه از جاده اصلی فاصله بگیریم ساخت و ساز منازل به صورت خشکه چینی و بدون ملات انجام شده بود.

وی افزود: کیفیت ضعیف ساخت سازها، محل استقرار مردم از نظر ریزش سنگ و  حوادث طبیعی سبب شد تا مصوبه هیئت دولت برای کمک به زلزله زدگان به صورت وام بلاعوض در نظر گرفته شده و مابقی آن به صورت وام های کم بهره باشد تا مجموع این ها منجر به ساخت واحدهای مسکونی بهتر و مستحکم تری شود.

 

منبع :تسنیم

 

احمدامیری، احمد امیری روزنامه نگار، اخبارخوزستان، خبرخوزستان، خوزستان خبر، خبر خوزستان،

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه