مجوز آموزش حضوری ۷۰درصد مدارس آبادان صادر شد

آبادان , اجتماعی تاریخ انتشار: ۰۰/۰۹/۰۸ دیدگاه‌ها برای مجوز آموزش حضوری ۷۰درصد مدارس آبادان صادر شد بسته هستند   2030 بازدید

اندازه فونت    
مجوز آموزش حضوری ۷۰درصد مدارس آبادان صادر شد

حبیب اله رمضانی دوشنبه حاشیه برگزاری بیست و سومین تمرین سراسری زلزله و ایمنی در دبیرستان دخترانه حضرت مریم (س) آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:صدور مجوز بازگشایی حضوری مدارس منوط به تکمیل و ارائه چک‌لیست‌های بهداشتی بر اساس اطلس آموزشی است.

وی افزود:براساس برنامه ریزی انجام شده به تدریج به سمت بازگشایی حضوری مدارس حرکت می‌کنیم ضمن اینکه فعالیت‌ آموزشی و تربیتی به صورت ترکیبی در فضای مجازی و به صورت حقیقی و حضوری در مدارس منطقه در حال انجام است.

رمضانی بازگشایی مدارس به صورت آرام و با هماهنگی ستاد ملی کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی دانش آموزان اعلام کرد و افزود:ایمنی و سلامت دانش آوزان در اولویت است و بر این اساس در مرحله اول مدارس با درصد کمی از دانش‌آموزان بازگشایی شدند.

وی ادامه داد:در تلاش هستیم در پایه‌های تحصیلی خاص و دانش آموزانی که از وسایل هوشمند و تبلت در اختیار ندارند در هفته یک روز و حداکثر ۲ تا ۳ سه روز به صورت حضوری در مدارس کلاس تشکیل شود.

مدیر آموزش و پرورش آبادان گفت:از تعداد۲۴ هزار و ۴۸۷ دانش آموز هدف واکسناسیون کرونا تعداد ۱۸ هزارو ۴۳۴ نفر دُز اول معادل ۷۵درصد و ۱۰ هزار و ۶۳۰ نفر معاول ۴۳ درصد دُز دوم واکسن را تزریق کردند که پیش بینی می‌شود تا هفته آینده پوشش دُز دوم به بالای ۷۰درصد برسد.

وی به پرداخت ۶ میلیارد ریال سرانه بهداشتی بین مدارس نیازمند برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد و افزود: شاخص‌های فاصله گذاری اجتماعی، تهویه مناسب فضا و رعایت نکات بهداشتی برای بازگشایی مدارس در آبادان مورد تاکید قرار گرفته است.

 

مجوز آموزش حضوری ۷۰درصد مدارس آبادان صادر شد

بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار “مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور” باهدف ارتقای آگاهی دانش‌آموزان و خانواده‌های ساکن در اطراف مدرسه با رویکرد خروج اضطراری و پناهگیری با حضور برخی از مسوولان محلی و ارگان‌های خدمات رسان از جمله آتش‌نشانی‌هلال احمر و اورژانس در دبیرستان دخترانه حضرت مریم (س) آبادان برگزار شد.

به گزارش ایرنا ۶۳ هزار و ۸۲۰ نفر جمعیت دانش آموزی آبادان است. سه هزار و ۱۰۰ معلم کار تدریس این دانش‌آموزان را به عهده دارند.

 

 

منبع :ایرنا

 

احمدامیری

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه