زمستان ۱۴۰۰ می‌تواند آغاز پیک ششم کرونا در جنوب غرب خوزستان باشد

آبادان , خوزستان , مصاحبه ها تاریخ انتشار: ۰۰/۰۹/۰۷ دیدگاه‌ها برای زمستان ۱۴۰۰ می‌تواند آغاز پیک ششم کرونا در جنوب غرب خوزستان باشد بسته هستند   6252 بازدید

اندازه فونت    
زمستان ۱۴۰۰ می‌تواند آغاز پیک ششم کرونا در جنوب غرب خوزستان باشد

 ساسان قربانی، معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: هر وقت پیک جدید از بیماری داشتیم بعد از آن همه چیز برای مردم عادی می‌شود و شروع پیک جدید در عادی انگاری‌ها به ضرر همه است.

او افزود: وضعیت کرونا در منطقه خوب است، اما تذکر جدی می‌دهیم که بیماری در کنترل نیست، چون ساز و کار کنترل آن در اختیار ما نیست و با وجود ابتلای تعداد زیادی از مردم هنوز ایمنی جمعی مطلوب که ۸۵ تا ۹۰ درصد است ایجاد نشده است.

معاون بهداشت  درمان دانشگاه علوم پزشکی آبادان به وضعیت ایمنی شهروندان جنوب غرب خوزستان دربرابر کرونا ویروس اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه پوشش واکسیناسیون نوبت سوم در کشور کمتر از ۵۰ درصد است، طبق برآورد‌های انجام شده رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی کمتر از ۴۰ درصد است و مهم‌تر از همه تغییر ماهیت ویروس و شیوع موج جدید آن در دنیا، موسوم به سویه اومیکرون عادی انگاری‌ها را کنار بگذاریم.

او ادامه داد: در حالت بدبینانه احتمال ورود این سویه جدید کرونا باید منتظر موج ششم در اواسط زمستان باشیم.

قربانی با یادآور شدن اینکه واکسیناسیون افراد زیر ۱۲ سال هنوز به میزان مناسب نرسیده است و نباید عادی انگاری کرد، مخالفت خود را بازگشایی مراکز آموزشی اعلام کرد.

او اظهار کرد: چنین بازگشایی‌هایی نشان دهنده آن است که هنوز ماهیت کرونا را به خوبی درک نکردیم.

 

آبادان،خبرآبادان،اخبارآبادان،خبر آبادان،اخبار آبادان،خبرابادان،اخبارابادان،خبر ابادان،اخبار ابادان،خوزستان،خبرخوزستان،اخبارخوزستان،خبر خوزستان،اخبار خوزستان،

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

احمدامیری

 

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه