پایگاه اطلاع رسانی

انجام ۶۷ هزار تست سریع کرونا در مرز شلمچه

آبادان تاریخ انتشار: 00/07/10 بدون نظر   280 بازدید

اندازه فونت    
انجام ۶۷ هزار تست سریع کرونا در مرز شلمچه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان از ارزیابی سلامت ۶۷ هزار زائر در بازگشت به کشور و ورود به مرز شلمچه خبر داد.
شکرالله سلمان زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: از ابتدای ورود زائران اربعین حسینی تاکنون ۶۷ هزار تست سریع کرونا در مرزشلمچه انجام شد و غربالگری زائران اربعین در این مرز تا ورود آخرین زائر ادامه خواهد داشت.

او افزود: افزون بر شناسایی زائران مبتلا به کرونا، نمونه گیری و بیماریابی آنفلوآنزا، التور، بیماری‌های گوارشی و مسمومیت‌ها نیز در دستور کار مراقبین سلامت در پایانه مرزی شلمچه قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه خدمات نیروهای بهداشتی بدون وقفه به صورت شبانه روزی و در سه نوبت کاری در شلمچه در حال انجام است، گفت: تا ورود آخرین زائر، مراقبت‌های سلامت در پایانه مرزی بر اساس نظام مراقبت سندرومیک ادامه خواهد داشت.

سلمان‌زاده بیان کرد: ۱۰۰ ایستگاه انجام تست سریع کرونا در قالب ۲۰ تیم در ورودی پایانه شلمچه راه اندازی شده و زائرانی که تست کرونای آنها مثبت باشد به مرکز قرنطینه‌ای که در این گذرگاه مرزی برپا شده منتقل می‌شوند.

وی با بیان اینکه تیمهای بیماریابی و مراقبت مرزی در شلمچه حضور دارند که به صورت ۲۴ ساعته به ارائه خدمات بیماریابی، نمونه‌گیری و آموزش‌های لازم با محوریت بیماری کرونا مشغول هستند افزود: توزیع ماسک به زائران نیز در دستور کار قرار دارد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان


Deprecated: WP_Query از نگارش 3.1.0 از رده خارج شده! caller_get_posts تاریخ‌گذشته است. به جای آن از ignore_sticky_posts استفاده نمایید. in /home/ahmadami/domains/ahmadamiri.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5495
مطالب مرتبط

نظر شما


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/ahmadami/domains/ahmadamiri.com/public_html/wp-content/themes/sp_parse_v2/comments.php on line 37

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید.

در صورتی که قبلاً در سایت ثبت نام کرده اید از لینک زیر وارد حساب کاربریتان شوید.

اگر هنوز در سایت ثبت نام نکرده اید میتوانید از قسمت ثبت نام در سایت اقدام نمایید.

رفتن به ابتدای صفحه