صالحی: این روزها که نفس استاد حکیمی در تنگناست،گویا نفس عالمی تنگ است

خبرهای وِیژه تاریخ انتشار: 00/04/09 بدون نظر   402 بازدید

اندازه فونت    
صالحی: این روزها که نفس استاد حکیمی در تنگناست،گویا نفس عالمی تنگ است

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی استاد محمدرضا حکیمی را دردانه ناشناخته توصیف کرد و نوشت: این روزها که نفس او در تنگناست، گویا نفس عالمی به تنگ آمده است.

صالحی در این توئیت افزود: استاد حکیمی دردانه ناشناخته است، با همه آثار کتبی و انفسی که بیش از نیم قرن از او به یادگار مانده است.

او ادامه داد: این روزها که نفس او در تنگناست، گویا نفس عالمی به تنگ آمده است. خداوندا این مرزبان معارف وحیانی را هم‌چنان پر نفس بدار. آمین یا رب العالمین.

محمدرضا حکیمی اندیشمند دینی و نویسنده در ۱۴ فروردین ۱۳۱۴ در مشهد متولد شد. وی در سال ۱۳۲۶ وارد حوزه علمیه خراسان شد و تا ۲۰ سال در این حوزه به تحصیل پرداخت.

محمدتقی ادیب نیشابوری، شیخ مجتبی قزوینی خراسانی، سیدمحمدهادی میلانی، احمد مدرس یزدی، اسماعیل نجومیان، حاج سیدابوالحسن حافظیان و حاجی‌خان مخیری از مهم‌ترین استادان حکیمی بوده‌اند.

از آثار محمدرضا حکیمی می‌توان به الحیاة، خورشید مغرب، عقل سرخ، عاشورا: مظلومیتی مضاعف، شیخ آقا بزرگ تهرانی، تفسیر آفتاب، فریاد روزها، سپیده باوران، گزارش (برگرفته از الحیاة) و … اشاره کرد. 

استاد حکیمی دو هفته بعد از دریافت دوز دوم واکسن کرونا به دلیل کم شدن اشتها با ضعف شدید جسمانی مواجه شدند و با توجه به علائمی که داشتند به تشخیص پزشکان در یکی از بیمارستان‌های تهران تحت مراقبت قرار گرفتند.

منبع:ایرنا


Deprecated: WP_Query از نگارش 3.1.0 از رده خارج شده! caller_get_posts تاریخ‌گذشته است. به جای آن از ignore_sticky_posts استفاده نمایید. in /home/ahmadami/domains/ahmadamiri.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5495
مطالب مرتبط

نظر شما


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/ahmadami/domains/ahmadamiri.com/public_html/wp-content/themes/sp_parse_v2/comments.php on line 37

برای ارسال نظر ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید.

در صورتی که قبلاً در سایت ثبت نام کرده اید از لینک زیر وارد حساب کاربریتان شوید.

اگر هنوز در سایت ثبت نام نکرده اید میتوانید از قسمت ثبت نام در سایت اقدام نمایید.

رفتن به ابتدای صفحه