دبير كانون جهانگردي آبادان: زيرساخت‌هاي گردشگري آبادان ضعيف‌ است

مصاحبه ها , مصاحبه های فرهنگی تاریخ انتشار: ۰۰/۰۲/۲۹ دیدگاه‌ها برای دبير كانون جهانگردي آبادان: زيرساخت‌هاي گردشگري آبادان ضعيف‌ است بسته هستند   1718 بازدید

اندازه فونت    
دبير كانون جهانگردي آبادان: زيرساخت‌هاي گردشگري آبادان ضعيف‌ است

دبير كانون جهانگردي آبادان گفت: متاسفانه آبادان در زمينه توسعه امكانات و زيرساخت‌هاي گردشگري بسيار ضعيف‌ است.

احمد اميري در گفت و گو با ایسنا بيان كرد: آبادان با وجود اين‌كه يكي از شهرهاي معروف كشور به شمار مي‌آيد؛ مسؤولان در زمينه توسعه امكانات گردشگري اين شهرستان اقدام موثري صورت نداده‌اند. او خاطرنشان كرد: به عنوان مثال با وجود جاري بودن 2 رود پر آب در اين شهرستان تاكنون، هيچ ‌گونه پارك‌ ساحلي و قايق‌راني و تفريحي در اين شهرستان ايجاد نشده است. دبير كانون جهانگردي آبادان توضيح داد: همچنين با وجود ارگان‌هاي بزرگي همچون منطقه آزاد اروند، پالايشگاه نفت و پتروشيمي بايستي كمك‌هاي شاياني به توسعه اين شهرستان در زمينه‌هاي گردشگري مي‌شد اما تاكنون چنين نبوده است. وي تصريح كرد: لازم است فضاي سبز، فضاهاي تفريحي، پارك‌هاي ساحلي و امكانات قايقراني در آب‌هاي آبادان براي بهتر شدن شرايط گردشگري در اين شهرستان ايجاد شود.

احمد اميري در گفت‌وگو با ايسنا اظهار داشت: لازم است تبليغات در خصوص گردشگري نخست از طريق رسانه ملي آغاز شود و در برنامه‌هاي كوتاه تلويزيوني و يا مستندات مختلف جاذبه‌ها گردشگري خوزستان معرفي شود.

البته تاكنون در اين زمينه برنامه‌هاي ناچيزي توليد و پخش شد كه كافي نبوده است.

وي افزود: رسيدن به اين هدف و معرفي كامل جاذبه‌هاي گردشگري استان به منظور جذب بيش‌تر توريسم و توسعه صنعت گردشگري مستلزم تشكيل كارگروهي مشترك از سوي سازمان ميراث فرهنگي خوزستان و صدا و سيما براي نمايش، تبليغ و معرفي جاذبه‌هاي گردشگري استان در سطح كشور است.

او خاطرنشان كرد:‌ خوزستان داراي جاذبه‌هاي متعدد تاريخي، طبيعي، ارزشي و اقتصادي است. ما در استان خوزستان داراي مناطق آزاد مرزي هستيم كه مي‌تواند از نظر گردشگري براي مردم جالب توجه باشد. اگر تبليغات خوبي در اين زمينه و از طريق رسانه‌هاي ملي صورت گيرد، به طور يقين نتيجه‌بخش خواهد بود زيرا در اين صورت ساير رسانه‌ها مانند خبرگزاري‌ها و مطبوعات وارد عمل مي‌شوند.

اميري توضيح داد: براي تبليغات در زمينه گردشگري استان و تلاش در زمينه توسعه آن نيازمند شاخصي قوي همانند صدا و سيما هستيم كه در اين صورت اشتغال‌زايي را نيز به همراه خواهد داشت. البته لازم است سازمان ميراث فرهنگي دست به يك همكاري جدي زده و تشكيل كارگروه مرتبط با گردشگري تبليغات را در رأس كار خود قرار دهد و به طور مستمر آن را دنبال كند.

اين دوستدار ميراث فرهنگي ادامه داد: خوزستان با تكيه بر پتانسيل‌هاي خود قابليت مطرح شدن در سطح كشور را دارد كه البته تحقق اين امر نيازمند عزم جدي مسؤولان است. به طور يقين اين مساله بر اشتغال‌زايي استان خوزستان تاثيرگذار خواهد بود.

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه