با گردشگری جنگ نشان دهیم که در مقابل همه متجاوزان دنیا ایستادگی کردیم

مصاحبه ها , مصاحبه های فرهنگی تاریخ انتشار: ۹۹/۰۶/۲۳ دیدگاه‌ها برای با گردشگری جنگ نشان دهیم که در مقابل همه متجاوزان دنیا ایستادگی کردیم بسته هستند   1911 بازدید

اندازه فونت    
با گردشگری جنگ نشان دهیم که در مقابل همه متجاوزان دنیا ایستادگی کردیم

دبير كانون جهانگردي آبادان گفت: به علت نبود مكان و فضاي كافي مسافران و گردشگران سريع به آبادان مي‌آيند و سريع هم می‌روند.
 احمد اميري اظهار كرد: در زمينه گردشگري جنگ فصول بهار و زمستان از جمله فصل‌هایی هستند كه مسافران زیادی وارد شهر مي‌شوند. وقتي ما با پتانسيل خوبي به نام دفاع مقدس و جنگ مواجه هستيم بايد زيرساخت‌هاي آن را براي جذب گردشگران آماده كنيم. البته در آبادان كارهايي صورت گرفته است اما كافي نيستند.
وی افزود: بعضي از جاده‌هاي مواصلاتي ما جاده‌هاي ايمني نيستند و كارهاي آن‌ها نيز به كندي پيش مي‌رود. در مناطق عملياتي نیز بايد با توجه به علاقه‌اي كه جوانان براي بازديد دارند اقامت‌گاه‌هايي ساخته شود. مثلا در منطقه عملياتي شلمچه و الفجر هشت جاده باريكی وجود دارد كه اصلا داراي ايمني نيست يا جاده بندر امام (ره) به آبادان كه بسياري از توريست‌هايی که از سوی شيراز و بندرعباس به اين سو مي‌آيند هنوز 2 بانده نشده و چندين بار نيز در آن حادثه رخ داده است.
دبير كانون جهانگردي آبادان بيان كرد: تعداد زيادي از مسافران و راهيان ‌نور از اوايل پاييز تا بعد از عيد نوروز وارد آبادان مي‌شوند. به همين منظور بايد محل‌هاي اسكان مناسب را ايجاد کرد و این محل‌ها فقط شامل مدارس نباشند. البته در آبادان چند مهمان‌سرا وجود دارد و اردوگاه ميثاق نيز اردوگاه خوب و مجهزي است اما با توجه به حجم مهمان‌ها و راهيان‌نور این مکان‌ها بايد گسترش پيدا كنند و مكان‌ها و استراحت‌گاه‌هايي مشخص شوند كه مسافران هر چه بيش‌تر در شهر بمانند چراکه در يك زمان كم نمي‌توانند مسایل جنگ را ببينند و لمس كنند.
اميري خاطرنشان كرد: دفاع مقدس براي ما افتخار است چراکه ما يك تنه در مقابل همه دنيا ایستادیم و بايد اين را به همه نشان دهيم. اکنون بعضي كشورهاي اروپايي به بعضي مناطق تجاوز مي‌كنند و آدم‌ها را مي‌كشند و به آن افتخار مي‌كنند. در حالي كه ما در مقابل همين تجاوزگران ايستاده‌ايم. پس بايد از اين مساله استفاده كنيم و گردشگران را جذب كنيم. البته ما گردشگران خارجي نيز داشته‌ايم اما متاسفانه تبليغات ما در اين زمينه به صورت بين‌المللي كم و نقطه قوت ما در جذب گردشگران خارجي همان ميراث فرهنگي است.
وی تصريح كرد: اگر بستر و مكان‌هاي جنگي به خوبي مهيا شوند توريست‌هاي زيادي جذب مي‌شوند. آبادان و خرمشهر علاوه بر اين ‌كه جزو مناطق جنگي هستند به لحاظ اقليمي نيز مي‌توانند گردشگران زيادي را جذب كنند. وجود ساحل در اين مناطق نیز يكي ديگر از جاذبه‌ها است اما متاسفانه مناطقی مانند ساحل اروند و بعضي ديگر از سواحل ما بدون استفاده مانده‌اند.
اميري، با اشاره به اين موضوع كه بعضي كشورهاي دنيا از لحاظ گردشگري طبيعي به پاي ما نمي‌رسند، تصريح كرد: آن‌ها با وجود مناطق طبيعي كم مانور مي‌دهند. ما بايد در اين زمينه برنامه دقيقی داشته باشيم چراکه برنامه‌هاي كوتاه مدت ديگر پاسخ‌گو نیست. وجود برنامه‌هاي چند ساله و ارگان‌ها و كارگروه‌هاي جدا در اين زمينه بسيار مفيد خواهد بود.
وي افزود: ما با يك صنعت به نام صنعت توريسم روبه‌رو هستيم. اين صنعت در آمدزا مي‌تواند به اقتصاد ما كمك كند. البته ما حتي در جذب توريست داخلي هم مشكل داريم زيرا تبليغات كم است. اگر ما همين توريست داخلي را فعال كنيم گردش پولي داخلي به وجود مي‌آيد و اگر بتوانيم توريست خارجي را هم جذب كنيم ارز وارد كشور ما مي‌شود و به اقتصاد ما در همه زمينه‌ها كمك مي‌كند.
او ادامه داد: همين گردشگران دفاع مقدس وقتي وارد شهر مي‌شوند ميزان زيادي سوغات، غذا و مايحتاج خود را از همين شهر تهيه مي‌كنند و كمك بسيار زيادي به كسبه شهر مي‌شود و اين يعني گردش اقتصادي. يعني اين ‌كه پول از بخشی از كشور به بخش ديگري مي‌آيد و باعث رشد اقتصادي آن منطقه مي‌شود.

مطالب مرتبط
رفتن به ابتدای صفحه